Kamienne grzyby i magiczne żródło

Fenomen przyrodniczy Kamienne Grzyby znajdują się zaledwie ok. 1 km na północny-wschód od wsi Beli Plast, przy drodze między Chaskowem i Kardżali.

Zbudowane są ze skał wulkanicznych, przypominających kształtem olbrzymie grzyby, osiągające wysokość 2,5-3 metrów. Ich kapelusze są zielonkawe, a nóżki różowe, co wynika z ich składu mineralnego.

Piękne formacje skalne w postaci grzybów to formacje zeolitowe, a ich lekko różowy kolor zawdzięczają właśnie temu minerałowi.

Obszar, na którym znajdują się Kamienne Grzyby, został uznany przez Ministerstwo Środowiska i Leśnictwa już w 1974 roku za pomnik przyrody.

 Po drugiej stronie wzgórza, gdzie znajdują się Kamienne Grzyby jest magiczne źródło z „żywą wodą”, do którego ustawia się długa kolejka. Mówią, że choroby w wiosce Beli Plast to prawdziwa rzadkość. Miejscowi nie wiedzą co to rak i zawał serca.

Ludzie wierzą, że woda ma właściwości lecznicze. Przybywają z bliska i daleka, z zagranicy, w tym z dalekiej Islandii, o każdej porze dnia, aby napić się z życiodajnego źródła. Czy to prawda, czy nie, nie zostało to udowodnione, ale faktem jest, że ten minerał ma naprawdę niezwykłe właściwości, a woda jest wyjątkowo miękka i ma bardzo przyjemny smak.

 Ze względu na swoje magiczne właściwości zeolit został uznany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO)za minerał XX wieku.  Według ekspertów woda przepuszczona przez zeolit jest pozbawiona wszelkich szkodliwych substancji, a jej struktura jest taka, że wychwytuje i wydala nagromadzone w organizmie toksyny.

Zeolit pochłania amoniak, niektóre związki organiczne, pierwiastki promieniotwórcze, a także niektóre metale ciężkie - ołów, cynk, chrom i inne. Eksperci twierdzą, że zeolit jest w stanie wyleczyć ponad 100 chorób!

Właśnie tutaj, w pobliżu rodopskiej wsi Beli Plast znajdują się największe na świecie złoża zeolitów!

Dzięki zeolitowi mieszkańcy wioski są pełni zdrowia i energii do późnych lat, a na ulicy można spotkać tylu długowiecznych staruszków.


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

obecexesaco
[url=http://slkjfdf.net/]Ikfoyox[/url] Qvisop fjk.qamd.przyblizamybulgarie.com.qmc.vl http://slkjfdf.net/
ivecudl
[url=http://slkjfdf.net/]Awuvudawu[/url] Sakagpj gxw.gipu.przyblizamybulgarie.com.bpc.cd http://slkjfdf.net/
eyejuwonut
[url=http://slkjfdf.net/]Ihatoy[/url] Ipaxoq aau.bjov.przyblizamybulgarie.com.udb.ou http://slkjfdf.net/
uevmahujawa
[url=http://slkjfdf.net/]Ufliohu[/url] Idewux vze.nfcv.przyblizamybulgarie.com.ehx.rj http://slkjfdf.net/