Czy w Morzu Czarnym są rekiny?

Czy w Morzy Czarnym są rekiny?
Tak.
W Morzu Czarnym występują rekiny czarnomorskie (Squalus acanthias). Jest to gatunek ryby chrzęstnej z rodziny rekinów kolczastych.

Czy rekin czarnomorski może Cię zjeść?
Nie, nie może. My jednak z przyjemnością delektujemy się daniami z rekina. Rekiny czarnomorskie mają około półtora metra długości i są bardzo smaczne. Dania z rekina występują w menu wielu restauracji rybnych w Bułgarii i są dużym przysmakiem.

Jak łowi się rekiny?
Rekina czarnomorskiego można złowić na nabrzeżach portowych lub na skalistych miejscach wzdłuż wybrzeża, gdy przypływa, aby urodzić potomstwo. Wtedy jego płetwy pojawiają się nad wodą. W przeciwnym razie, łowi się go w głębi morza, ok. 40 km od brzegu przez zakotwiczone tam na tydzień statki rybackie, które używają do połowów sznura haczykowego z przynętą z makreli.

Czy są inne rekiny?
Poza rekinem czarnomorskim w Morzu Czarnym praktycznie nie ma innych gatunków rekinów. Tylko sporadycznie może wpłynąć do Morza Czarnego z Bosforu cętkowany rekin koci i 6-metrowy rekin morski. Jeśli Turcja wykopie kanał między Morzem Czarnym, a Morzem Marmara w pobliżu Stambułu, to wtedy mogą pojawić się nowe gatunki.

Morze Czarne jest bezpieczne!

 


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz