Bułgarski wynalazek - technologia rozpoznawania twarzy 3D

Bułgar stworzył bezkonkurencyjną na rynku światowym technologię rozpoznawania twarzy.

Potężna inwestycja

Fundusz inwestycyjny Silverline Capital zainwestował 4 miliony euro w spółkę Alcatraz AI należącą do Bułgara Wency Gajdardżiewa i w stworzoną przez niego technologię rozpoznawania twarzy „The Rock” oraz przyciągnął dodatkowe inwestycje w wysokości prawie 2 milionów euro.

The Rock

Nazwa firmy i technologia nie są przypadkowe: „The Rock” to pseudonim legendarnego „Alcatraz”, najbezpieczniejszego więzienia na świecie.
The Rock to całkowicie nowa technologia.

W Apple Gajdardżijew opracował oprogramowanie do czujnika funkcji Face ID i jego integracji z iPhonem i iPadem, ale nie chciał na tym poprzestać. Szukał możliwości szerszego zastosowania funkcji. Założył swoją firmę i stworzył zupełnie nową technologię.
 
Jest to połączenie sprzętu i oprogramowania, które umożliwia bezdotykowy dostęp do budynków i lokali poprzez biometryczne rozpoznawanie twarzy 3D, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności fizycznych – zbliżania się do kamery, korzystania z karty magnetycznej, chipa, odcisku palca czy odcisku tęczówki.

Najlepsze zabezpieczenie

Technologia jest już sprzedawana dużym międzynarodowym firmom i podmiotom sektora publicznego w USA. Urządzenia biometryczne The Rock oszczędzają koszty ochrony fizycznej i są wielokrotnie bardziej niezawodne niż dostęp za pomocą kart magnetycznych i odcisków palców.
 
Dla firm, które posiadają już takie zabezpieczenia dostępu, a także dla budynków specjalnego przeznaczenia, Alcatraz zapewnia wsparcie dla systemów uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA).
 
Biometryczne uwierzytelnianie twarzy jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów kontroli dostępu. The Rock działa jako drugi składnik uwierzytelniania, dzięki czemu centra danych, organizacje rządowe, elektrownie jądrowe, wojsko i podobne organizacje mają jeszcze bezpieczniejszą ochronę.

Alcatraz Al

Firma posiada szereg patentów na innowacje produktowe i przestrzega wszystkich standardów prywatności, technologia nie przechowuje danych osobowych. To raczej "klucz" a nie monitoring z kartą pamięci.
 
W Bułgarii firma zatrudnia utalentowanych programistów, którzy zajmują się głównie rozpoznawaniem obrazu i rozwijają sieci neuronowe do automatycznego wykorzystania technologii.
 
Ze względu na szybki rozwój firmy, światową popularność produktu i nowe inwestycje, firma opracowuje już technologie nowej generacji z większą liczbą zastosowań, w tym urządzenia, które można instalować na zewnątrz.

Inteligentne budynki

Przyszłość należy do inteligentnych budynków, mówi Wency Gajdardżiew. I choć klientami Alcatraz AI są ogromne korporacje, planuje wkrótce zastosować technologię „inteligentnych budynków” w bułgarskich firmach.
 
No i skończy się noszenie kluczy laugh
 
Niedawno pisaliśmy o powstającej w Warnie „dolinie głębokiej innowacji technologicznej”. Z pewnością i nasza morska stolica stanie się „kolebką” projektów podobnych do The Rock.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz