Motor elektryczny bułgarskiej produkcji z największą baterią

Bułgarska firma stworzyła motocykl elektryczny z największą baterią, co daje możliwość podróżowania poza miasto.

Bateria nowej generacji

Bateria opracowana przez BES pozwala na przejechanie 300 km w terenie pozamiejskim przy średniej prędkości 90–100 km oraz 450 km w terenie miejskim.
 
Według przeprowadzonych badań jest to największy akumulator do motocykla - 120 kilowatogodzin.

„W tej chwili nie ma drugiej marki o takiej pojemności baterii, a pozostałe marki to firmy znacznie większe od naszej” - podkreślił pracujący nad projektem Radosław Gałabow. Bateria jest bułgarska i można powiedzieć, że to bułgarski know-how – dodał.

Bułgarska produkcja

Cena takiego motoru, jak twierdzi, jest również bardzo atrakcyjna i stanowi połowę ceny, jaką zapłacilibyśmy za coś podobnego wyprodukowanego za granicą.

Motor będzie produkowany najprawdopodobniej w Sofii. Zorganizowanie takiej produkcji nie jest wcale łatwe i przed firmą stoi szereg wyzwań.
 
Firma jest bułgarska i istnieje na rynku około pół roku, jednak produkcją pojazdów elektrycznych zajmuje się od 2 lat.
 
Ambicją firmy jest umożliwienie ludziom wyjazdu z miasta na motorach elektrycznych, bo generalnie bolączką motorów elektrycznych był dotychczas ich ograniczony przebieg. Obecnie w firmie pracują nad rozwojem firmy. Pragną stać się większą firmą, ale najważniejsze dla nich jest zapewnienie klientom dobrego produktu i bycie z nimi szczerymi.
 
Motor był zaprezentowany na targach Moto Expo 2024 (w dniach 20-23.04.2024 w hali Arena Sofia w Sofii). Stoisko BES było tam jednym z najciekawszych dla odwiedzających wystawę.
 
Większość gości wystawy nigdy nie widziała takiego motoru na prąd, a tym bardziej bułgarskiego. Byli zdziwieni, że istnieje taki motor rodzimej produkcji. Przyzwyczajeni byli co najwyżej do oglądania w tej kategorii wyłącznie pojazdów produkcji zagranicznej.
 
Z pewnością ta wiadomość zdziwiła nie tylko zwiedzających.
Czy będzie popyt na takie motory w Polsce?Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz