Polityczny cyrk

Staramy się opowiadać o wszystkim co związane jest z Bułgarią, co naszym zdaniem jest interesujące. Chcemy przybliżyć Bułgarię.

Opowiadamy o tradycjach, historii, kuchni, wakacjach, wielkich osobowościach, ciekawych miejscach, gospodarce, życiu towarzyskim i o ciekawostkach. Zazwyczaj piszemy o dobrych rzeczach. Cieszymy się, że nasze artykuły są przez Was czytane z dużym zainteresowaniem.
 
Dziś chcemy opowiedzieć jednak o pewnym negatywnym wydarzeniu w życiu publicznym Bułgarii, które jednak trudno przemilczeć.

Polityczny pat

W tym tygodniu w ciągu dwóch dni, w środę i czwartek, nowo wybrane 2 października Zgromadzenie Narodowe nie zdołało wybrać swojego przewodniczącego, co zgodnie z bułgarską konstytucją blokuje jego dalszą pracę. Nastąpił absolutny pat.
 
Ponieważ nie ma przewodniczącego, nie można oficjalnie utworzyć grup parlamentarnych, a zatem nie można rozpocząć procedury wyboru rządu. Nie można też rozpocząć prac nad przyjęciem pilnych ustaw.
 
Doszło nawet do tego, że w razie potrzeby, ze względu na brak wybranego przewodniczącego, Zgromadzenie Narodowe nie może zostać rozwiązane w celu przeprowadzenia nowych wyborów.
 
To, co się wydarzyło, jest wynikiem kryzysu politycznego, w którym Bułgaria znajduje się od ponad dwóch lat, co wynika z braku liderów z pomysłami na przezwyciężenie kryzysu.

Co to ma wspólnego z dyplomacją?

W środę byliśmy świadkami ostrych starć między przedstawicielami siedmiu partii reprezentowanych w Zgromadzeniu Narodowym. Była to prawdziwa kłótnia.
 
Odbyło się kilka kolejnych głosowań, w których jednak żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganych 50% + 1 głosów posłów wymaganych, aby zostać wybranym na przewodniczącego.

Jaskółka wiosny nie czyni

W czwartek nastąpiła mimo wszystko pozytywna zmiana tonu dyskusji. Przestali się kłócić. Przedstawiciele partii zaczęli mówić po ludzku. Dwie największe partie ustąpiły i wycofały swoich kandydatów, dając szansę kandydatom mniejszych partii. Ale kiedy przyszło do głosowania, znowu żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganych 50% + 1 głosów posłów.

Nadzieja umiera ostatnia

Wybory przewodniczącego ponownie przesunięto, tym razem na dzisiaj. Takiego cyrku politycznego jeszcze nigdy w Bułgarii nie było.
 
Miejmy nadzieję, że przynajmniej trzeciego dnia prac Zgromadzenia Narodowego politycy będą potrafili dojść do porozumienia i wybiorą przewodniczącego. W przeciwnym razie kraj czeka szczególnie trudna zima…Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz