Stara Zagora - technologiczna modernizacja Bułgarii

W Starej Zagorze otwarto fabrykę o wartości 50 milionów lewa (BGN). Nowy zakład będzie produkował zaawansowane technologicznie, krytyczne komponenty do samochodów.

Nowe miejsca pracy

Przedsięwzięcie jest inwestycją holenderskiej firmy Nedschroef, należy do największych inwestycji branży motoryzacyjnej w regionie i ma zapewnić blisko 300 nowych miejsc pracy.
 
Jest to niezwykle ważne dla regionu i kraju. Minister Gospodarki Bogdanow zauważył, że to imponujące, że firma z ponad 125-letnią historią zaufała Bułgarii i zdecydowała się na transfer kluczowych technologii właśnie tutaj.

Zagraniczne inwestycje

Inwestycja otwiera wiele możliwości na przyszłość. Firmy takie jak Nedschroef, są najlepszymi ambasadorami Bułgarii dla inwestycji zagranicznych.
 
Nedschroef współpracuje z największymi markami samochodowymi, ale oprócz elementów mocujących i wyrobów metalowych firma produkuje dla nich również maszyny.
 
Każdy taki nowy projekt to krok do przodu w kierunku technologicznej modernizacji Bułgarii. Stara Zagora należy do najbardziej aktywnych regionów i będzie prawdopodobnie w najbliższych latach jednym z najszybciej rozwijających się regionów gospodarczych.
 
Podczas otwarcia burmistrz Starej Zagory Żiwko Todorow podziękował inwestorom za wybór tej właśnie lokalizacji do rozwoju produkcji. „Trzysta miejsc pracy i inwestycja za ponad 50 milionów BGN to coś niezwykle poważnego. Taka jest Europa, czyli partnerstwo, inwestycje, biznes i rozwój”.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz