7 rzeczy, które według Wangi chronią dom

7 rzeczy, które według Wangi chronią dom
 
Baba Wanga – słynna bułgarska jasnowidzka wierzyła, że siedem pozornie zwyczajnych rzeczy chroni człowieka i strzeże jego dom. Wśród tych rzeczy są:

Ikona

Wanga wierzyła, że sama ikona przyciąga duszę, która szczerze chce ją czcić. Dlatego radziła, aby nie dokonywać przemyślanego wyboru, tylko sprawdzić, na której ikonie dusza zatrzyma się instynktownie i to właśnie tę ikonę należy zabrać do domu.
 
Wanga zwykła mawiać: „Idź do sklepu kościelnego i wybierz ikonę, która stanie się twoim pomocnikiem w życiu . Możesz zastanowić się co wybrać, ale najlepiej przyjrzyj się ikonom i wybierz tę, która wywołuje w Twojej duszy największe emocje. Bo ikona wie najlepiej, z którą duszą się połączyć, aby być jej pomocą i zbawieniem”.
 
Według prorokini taka ikona stanie się wiernym pomocnikiem w trudnych sytuacjach, pocieszy nas w smutku, da nadzieję i radość w najtrudniejszych chwilach. Najważniejsze jednak to szczerze wierzyć, a komunikowanie się z ikoną to sprawa intymna dla każdego.

Miód

Będąc blisko sił natury i wierzeń ludowych, baba Wanga mawiała, że miód w domu to sukces tego domu. „Pszczoły robią miód i jedzą miód, a duchy miodu czynią dobre uczynki i kochają słodycze. Musisz poczęstować je miodem, aby pracowały na Twoje błogosławieństwo i szczęście domu”.
 
Wiedziała, że miód to nie tylko słodki przysmak o dobroczynnych właściwościach, który od tysiącleci stosowany był na bułgarskich ziemiach w leczeniu różnych chorób oraz wzmacnianiu sił i układu odpornościowego, ale że jest to także potężny symbol duchowy. Od czasów starożytnych używano go w różnych zaklęciach i rytuałach, aby przebłagać duchy domu i chronić go przed złem.

Sól

Sól ma również silne właściwości magiczne. To nie przypadek, że gościnność Bułgarów od czasów starożytnych opiera się na chlebie, miodzie i soli. Sól powstrzymuje zło i zaprasza dobro.

Czosnek

Kolejną rzeczą obdarzoną silnymi właściwościami ochronnymi według baby Wangi jest czosnek. Wanga często nawoływała do używania go jako amuletu, talizmanu chroniącego przed siłami zła i urokami. Do czosnku często dodawała cebulę twierdząc, że to jedna roślina. Czosnek według Wangi jest w stanie chronić dom i człowieka, a cebula odbiera negatywną energię i usuwa ją. Czosnek to potężne narzędzie magiczne, dar ziemi – twierdziła prorokini.

Jabłka

Wanga wierzyła, że jabłka są owocami szczęścia, sukcesu i porządku. Wierzyła, że mogą wprowadzić harmonię w domu i uchronić go przed siłami zła, urokami i zazdrością innych.
 
Mawiała: „Jeśli chcesz szczęścia i dobrobytu w swoim domu, zadbaj o to, aby w kuchni zawsze było jabłko, które będzie tam leżało dla dobra wszystkich domowników. Tego jabłka niech nikt nie dotyka, niech stoi i cieszy oko, ale niech nie będzie dotykane, abyś nie zaznał smutku.”

Czarny kamień

Jako potężne narzędzie białej magii chroniące przed złem baba Wanga polecała także czarny kamień. Oprócz tego, że jak twierdziła ma moc ochronną, pomaga nam dobrze spać. „Aby dobrze spać, musisz znaleźć pomocnika, który będzie czuwał nad Tobą, gdy zasypiasz. Tutaj z pomocą przychodzi czarny kamień, najbardziej niepozorny, jakikolwiek by nie był, byle nie był błyszczący.” Czarny kamień nie przyciąga kłopotów, ale pomaga nam uniknąć złych snów i nie mieć problemów ze snem.

Świece

Wanga wierzyła, że świece są głównym symbolem światła i dobroci, zwycięstwa nad ciemnością, dlatego radziła, aby je mieć w każdym domu. Baba Wanga wierzyła, że zapalona świeca podtrzymuje siłę domu i daje dobrą energię. Wanga przestrzegła jednak, aby obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie, ponieważ mogą wnieść do domu zarówno dobro, jak i zło. Jeżeli je źle wykorzystujemy, mogą zaszkodzić. Bułgarska prorokini radziła, aby świece kupować w cerkwi i aby były wykonane z wosku, a nie kupowane na rynku. Twierdziła, że te świece pomagają ludziom zachować wiarę i odpędzają zło.
 
Wanga wierzyła, że te siedem najzwyklejszych rzeczy ma szczególne właściwości i pomaga nam zachować zdrowie, chronić nasz dom i przyciągać dobrobyt.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz