Aktorka z Płowdiwu podbija świat

Według European Film Promotion, aktorka z Płowdiwu Margarita Stojkowa jest jednym z 10 wschodzących europejskich talentów.

Berlinale

W dniach 16–19 lutego 2024 r. siedem aktorek i trzech aktorów zostanie przedstawionych międzynarodowej prasie, branży i publiczności w czterodniowym programie podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale.
 
Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie ceremonia wręczenia nagród European Shooting Stars, która odbędzie się 19 lutego w Berlinale Palast. Weźmie w niej udział również młoda bułgarska aktorka.

Shooting Star

Stojkowa gra główną rolę w filmie Diada innej popularnej Płowdiczanki Jany Titowej. Młoda aktorka zamieściła na Facebooku post związany z tą wiadomością:
 
„Pamiętam bardzo dobrze dzień, w którym dowiedziałam się o nagrodzie Shooting Star. Razem z reżyserką filmu „Diada” Janą Titową byłyśmy na próbie filmowej. Aby przygotować się do roli, obejrzałyśmy z Janą wiele filmów inspirujących, a ona tego dnia wybrała jeden ze swoich ulubionych filmów - Pure (reż. Lisa Langseth 2010).
 
Bardzo zachwycił mnie film i gra głównej bohaterki, którą widziałam już wcześniej na dużym ekranie w kilku filmach – Alicii Vikander. Jana powiedziała mi, że to właściwie jej pierwszy film i że dzięki niemu została wybrana do grona Shooting Stars 2011. Zawahałam się lekko, bo nie wiedziałam dokładnie, co to jest. Jana rzuciła mi przerażające spojrzenie i powiedziała, że moją pracą domową na następną próbę będzie dowiedzieć się więcej o Shooting Star.
 
Oczywiście tak głęboko wdrożyłam się w temat, że następnego dnia, gdy Jana zapytała mnie: „Czy zrozumiałaś?”, odpowiedziałam: „Ja też będę Shooting Star!”… W jakiś sposób ta myśl, to marzenie towarzyszyło mi przez cały czas. Oglądnęłam prawie wszystkie ceremonie przyznawania nagród jakie odbyły się w ciągu ostatnich 26 lat.
 
Chyba nie mogłabym być bardziej szczęśliwa niż teraz, bo rok później stoję tutaj i z dumą mogę powiedzieć, że jestem jedną z dziesięciu Shooting Stars 2024! ….
 
To co teraz czuję jest nie do opisania. Jestem szczęśliwa" – napisała Margarita Stojkowa - wschodząca bułgarska gwiazda.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz