Może nie Orient Express, ale , , ,

Daj się oczarować pięknu bułgarskich gór, podziwiaj ich splendor i poczuj romantyzm „podróży w czasie” jedyną działającą linią wąskotorową Septemwri – Dobriniszte.

Łączna długość trasy to 124,7 km, rozstaw torów 760 mm.

Kolejka łączy Nizinę Górnej Tracji, Rodopy, Riłę i Pirin. Wspina się wąwozem rzeki Czepińskiej, przecina koryto rzeki Czepino i przez przełęcz Awramowa, która znajduje się między Riłą a Rodopami dociera do najwyższej stacji na Półwyspie Bałkańskim - stacji Awramovo na wysokości 1267 m n.p.m.

Stamtąd trasa prowadzi w dół wzdłuż rzeki Mesta do ostatecznego celu - stacji Dobriniszte u podnóża Pirinu.

Podróż kolejką wąskotorową jest teraz jeszcze przyjemniejsza niż kiedykolwiek.

W okresie lipiec - wrzesień w nowym "Wagonie Wypoczynkowym" pasażerowie mogą podziwiać zapierające dech w piersiach widoki za oknem i zrelaksować się przy zimnym piwie Pirinsko.

Marka Pirinsko wspiera działania mające na celu zachowanie, promocję i modernizację linii wąskotorowej za pomocą szeroko zakrojonej kampanii medialnej i komunikacyjnej.

Wszyscy pasażerowie, którzy od lipca do września kupią piwo w specjalnym „Wagonie Wypoczynkowym” otrzymają bezpłatny przewodnik z informacjami o ciekawych obiektach turystycznych i miejscach na trasie wąskotorówki.

Wspierając lokalną społeczność i Bułgarskie Koleje Państwowe, które są partnerami inicjatywy, marka Pirinsko przeprowadzi również renowację kilku terenów rekreacyjnych wokół stacji, na których zatrzymuje się kolejka.

Na miłośników przyrody czekają tablice informacyjne na temat trasy, schronisk, miejsc wypoczynku i przyrody w okolicy. Lato może być romantyczną przygodą wśród lasów i gór, przyjemne i orzeźwiające ze szklanką zimnego piwa.

W weekend, przed wakacjami nad morzem lub jako ucieczka od miejskiego upału, we dwoje lub w wesołym towarzystwie, dla miłośników niestandardowych wycieczek i dla każdego, kto szuka kontaktu z naturą.

Odnowiona linia wąskotorowa Septemwri -Dobriniszte przyniesie nowe, wyjątkowe emocje i inspirujące chwile. 


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

FB: 27-07-02
bardzo dziękuję za info.
Przybliżamy Bułgarię
Pod tym linkiem jest rozkład na 2021, z Septemvri do Dobrinishte, a z prawej z Dobrinishte do Septemvri. Wg rozkładu jazdy widać czas przejazdu miedzy poszczególnymi stacjami. Bilety kupujemy na stacji, w kasach biletowych lub jeżeli nie ma kasy u konduktora. Ceny biletów nie były wysokie, ok. 6,5 lewa w jedną stronę. https://www.facebook.com/…/a.926649787406…/4722921064445942/
FB: 27-07-02
Jak dlugo jedzie się tą kolejką? Gdzie można znależć rozklad jazdy? I cennik?
FB: 27-07-01
Tą kolejką wąskotorową jechałam 50 lat temu. Widoki piękne.