Paweł Bania - cudowne wody mineralne

Paweł Bania (Pavel Banya) to miejscowość uzdrowiskowa i turystyczna, która swoją leczniczą wodą mineralną przyciąga turystów z kraju i zagranicy przez cały rok.

Wody mineralne

Znajduje się tutaj dziewięć źródeł hydrotermalnych, z których siedem ma temperaturę 50-61⁰C, niską mineralizację i są lekko zasadowe, a pozostałe dwa posiadają wodę nieradonową.
 
Wody mineralne w Paweł Bania są jednymi z najbogatszych w pierwiastek fluoru w Europie, a jednocześnie mają niską radioaktywność, dzięki czemu nie są niebezpieczne. Niewielkie dawki nie tylko nie są szkodliwe, ale wręcz leczą wiele schorzeń!
 
Słaba radioaktywność działa regenerująco na komórki nerwowe w przypadkach niedowładu, paraliżu, artrozy i odmładza skórę. Przebywanie w wodzie musi odbywać się jednak pod nadzorem lekarza.

Przeciwskazania

  • zmiany naczyniowe mózgu /stany poudarowe/
  • padaczka, gruźlica, anemie, marskość wątroby, ciężka cukrzyca, udary itp.
  • choroby układu krążenia w dekompensacji itp.

W czym specjalizuje się kurort

Uzdrowisko powstało jako ośrodek rehabilitacji leczniczej w leczeniu schorzeń narządu ruchu, ortopedycznych i urazowych, uszkodzeń ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.
 
Największą skutecznością w rehabilitacji są schorzenia kręgosłupa/wypukliny dyskowe itp. uszkodzenie krążka międzykręgowego, radikulopatia, kręgozmyk, spondyloartroza.
 
Pacjenci skutecznie wracają do zdrowia również po urazach, wolno gojących się złamaniach kości, a także po zabiegach chirurgicznych na rdzeniu kręgowym.
 
Doskonałe rezultaty osiąga się również w leczeniu chorób zapalnych obwodowego układu nerwowego /zapalenie nerwu, zapalenie splotu, nerwobóle/, także w niektórych przewlekłych chorobach ginekologicznych.

Nowatorska metoda

Paweł Bania słynie również ze stosowania nowatorskiej metody radzenia sobie z przepukliną dysku - jedną z częstych chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Technika ta nazywana jest rozciąganiem i polega na rozciąganiu kręgosłupa wzdłuż jego osi podłużnej, co zwiększa przestrzeń międzykręgową i zmniejsza nacisk na korzenie nerwowe i rdzeń kręgowy.

Goście kurortu

Tradycyjni turyści w Paweł Bania to ci, którzy chcą połączyć leczenie z prawdziwym i pełno cennym wypoczynkiem. Przyjeżdżają najczęściej na siedem lub dziesięć dni, bo tyle trwa turnus leczniczy. Przyjeżdżają rodziny z dziećmi, grupy znajomych i przyjaciół z pracy, którzy postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym.
 
Paweł Bania jest coraz częściej wybierana na imprezy integracyjne przez firmy i przedsiębiorstwa. Ośrodek odwiedzają nie tylko Bułgarzy, ale i obcokrajowcy.

Baza noclegowa

Są tutaj liczne wysokiej klasy hotele i pensjonaty, które oferują szeroką gamę zabiegów SPA. Hotele stale podnoszą jakość swoich usług, aby sprostać wymaganiom. Pod koniec zeszłego roku otworzył podwoje nowy, pięciogwiazdkowy kompleks, a obecnie trwa budowa dwóch nowych, wysokiej klasy kompleksów.

Turystyka zimowa

Z uwagi na swoje położenie geograficzne Paweł Bania oferuje różne możliwości uprawiania turystyki także zimą. W pobliżu znajduje się szczyt Buzłudża, na którym znajdują się stoki narciarskie, a także zapora Koprinka, która jest przyjemnym miejscem na spacer nawet w miesiącach zimowych.

Tradycje i obyczaje

Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się tutejsi kolędnicy, którzy w okresie świąt kolędują po domach okolicznych mieszkańców, bo Paweł Bania to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie tradycja jest przestrzegana w pełnej autentyczności.
 
Na początku czerwca z kolei dużą popularnością cieszy się Święto Róży i Wody Mineralnej, bo przecież uzdrowisko leży w cudownej Dolinie Róż.
 
Paweł Bania to kurort na 4 pory roku!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz