Bułgaria w Polsce

Zapraszamy na XIV Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu, które odbędą się w dniach 5-6 kwietnia 2024 roku na stadionie ARENA ZABRZE.
Krajem partnerskim tegorocznych targów jest Bułgaria.

W programie

  • 4 kwietnia ok. godziny 15:00 na gliwickim lotnisku wyląduje swoim ultralekkim samolotem bułgarski pilot Nikołaj Kałaidżiew, czterokrotny rekordzista świata w lotnictwie lekkim, by wziąć udział w Wieczorze Bułgarskim organizowanym przez Targi Turystyczne w Zabrzu wspólnie z Bułgarią – krajem partnerskim tegorocznych targów.
    Polska jest pierwszym przystankiem w jego zaplanowanej w dniach 4-7 kwietnia podróży po Europie ultralekkim samolotem, którą pragnie uczcić przyjęcie Bułgarii do strefy Schengen.
  • 4 kwietnia godz. 18.00 – Wieczór Bułgarski w Teatrze Nowym w Zabrzu.
  • 5 kwietnia, po otwarciu targów, zostanie podpisana umowa o współpracy pomiędzy Polską Izbą Turystyki Oddział Śląski, a Warneńską Izbą Turystyczną.

Odkryj Bułgarię

W tym roku na targach turystycznych w ramach projektu Ministerstwa Turystyki „Odkryj Bułgarię” zostaną zaprezentowane trzy małe bułgarskie czarnomorskie gminy – Prowadia (Provadia), Dyłgopol (Dalgopol) i Dolni Cziflik (Dolni chiflik), które mają olbrzymi potencjał, pragną przybliżyć polskim turystom swoje walory turystyczne i zaprosić do odwiedzenia.
 
Nie zabraknie również ofert wakacyjnych do Bułgarii i wycieczek tematycznych po kraju oraz występów folklorystycznych.

Zapraszamy na Targi Turystyczne w Zabrzu na stoisko narodowe Bułgarii w dniach 5 i 6 kwietnia!
 
Biuro Podróży Franga i Krajowy Portal Informacyjny Przybliżamy BułgarięAutor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz