Szkorpiłowcy - urzekające miejsce na wakacje

Szkorpiłowcy (Shkorpilovtsi) - to przepiękne miejsce na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego!

Skąd nazwa?

Nazwa miejscowości pochodzi od braci Hermana i Karela Škorpil - założycieli bułgarskiej nauki archeologicznej i pracy muzealnej, odkrywcy m.in. pozostałości pierwszej stolicy Bułgarii Pliska.

Idealne miejsce do windsurfingu

Szkorpiłowcy znajdują się ok. 45 km na południe od Warny, w pobliżu 12-kilometrowej dziewiczej piaszczystej plaży u podnóża pięknej, niewysokiej góry. Linia brzegowa jest prosta, nie ma tutaj zatok, załamań, idealna do surfingu, windsurfingu i kitesurfingu..

Baza noclegowa

Wzdłuż plaży znajduje się wiele hoteli, apartamentów, kempingów z bungalowami i polami namiotowymi, przytulne restauracje, miejsca na grill…

Ścieżki rowerowe

Równolegle do drogi prowadzącej do pobliskiej wsi Szkorpilowcy znajduje się ścieżka rowerowa, gdzie znajduje się kilka sklepów spożywczych i innych.

Przepiękna przyroda, czyste powietrze i morze

Szkorpiłowcy to idealne miejsce dla tych, którzy preferują nieskazitelny spokój, wypoczynek na łonie natury, z dala od zgiełku wielkich kurortów i przepychu luksusowych hoteli i restauracji.
 
Są tutaj świetne warunki na rodzinne wakacje, relaks z przyjaciółmi i spontaniczną romantyczną ucieczkę od codzienności.
Dziewicza przyroda i ciekawa okolica przyciągają wielu miłośników aktywnego wypoczynku i fotografów.

Jedne z najpiękniejszych plaż w Bułgarii

W północnej części plaży znajduje się wyjątkowy obszar chroniony Kamczijskie Piaski (Kamchiyski Pyasatsi). Dalej rozciągają się rozległe lasy wokół ujścia rzeki Kamczia – rezerwat biosfery Łongoza.
 
Na południe znajduje się Czarny Przylądek (Czerni Nos), a dalej na południe plaża Kara Dere, jedno z najdzikszych miejsc na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego i ulubione miejsce dla miłośników dziewiczej przyrody.

Zobacz jedną z najpiękniejszych plaż w Bułgarii.
 
Szkorpiłowcy to świetne miejsce na letnie wakacje nad morzem, które łączą w sobie morską plażę i górskie łąki. To miejsce czeka na Ciebie!

 
Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz