Nocna rozświetlona Sofia

Trzeci festiwal LUNAR w Sofii może pochwalić się w tym roku jeszcze większą ilością artystów i lokalizacji.

9 - 12 maja

Nocna Sofia stanie się galerią 9 wideo i 3 projekcji statycznych (mapping 3D), licznych instalacji świetlnych, pokazów laserowych i wciągających historii podczas trzeciej z rzędu edycji Festiwalu Światła LUNAR, który odbędzie się pod gołym niebem wieczorami od 9 do 12 maja.
 
W tym roku w projekcie uczestniczy jeszcze więcej artystów i partnerów i jest jeszcze więcej lokalizacji w mieście, gdzie możemy cieszyć się niesamowitą sztuką wizualną.

Miejsce festiwalu

Trasa festiwalu, którą można pokonać spokojnie spacerkiem wynosi ok. 4,5 km i prowadzi od Galerii Narodowej Kwadrat 500, przez Bułgarską Akademię Nauk, Galerię Narodową na placu Battenberga do Parku Południowego 2.
 
Właśnie ten park ten jest najnowszą lokalizacją festiwalu, który jak obiecują organizatorzy, stanie się relaksującym i bardzo ciekawym obszarem wydarzenia.

W niektórych instalacjach widzowie staną się współuczestnikami festiwalu. Będzie można przesłać wiadomości, które zostaną następnie wyświetlone na elewacjach budynków.

Festiwal z przesłaniem

Wśród celów, które przyświecają artystom i ich dziełom jest ochrona środowiska, energia odnawialna, prawo do własnego wyboru, wykorzystanie nowych technologii czy też wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnościami. Każdy artysta ma swój własny, ekscytujący temat i prezentuje siebie i swoje przesłanie.

Korzyści

Udział w festiwalu dla mieszkańców i gości miasta oraz dostęp do wszystkich festiwalowych dzieł jest całkowicie bezpłatny.
 
Tam gdzie będzie to konieczne zostaną wyznaczone wieczorami, po godz. 20.00 strefy dla pieszych. W dni festiwalu komunikacja miejska naziemna i metro będą miały wydłużone godziny pracy.
 
Nie przegap tej okazji i zobacz jeszcze bardziej ekscytującą Sofię!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz