Świąteczny pociąg

Świąteczny pociąg wkrótce rusza!

Dwa świąteczne pociągi

Już w najbliższy weekend dwa specjalne świąteczne pociągi wyruszą w ekscytującą podróż po kraju i stworzą dodatkową świąteczną atmosferę w przededniu zbliżających się Świąt i Nowego Roku.

Świąteczny pociąg wąskotorowy Septemwri - Welingrad

Pierwszy specjalny świąteczny pociąg będzie kursował 17 i 18 grudnia na części trasy wąskotorowej ze stacji Septemwri (Septemvri) do Welingradu (Velingrad) i z powrotem.
 
Skład czterech udekorowanych pięknie wagonów ciągniętych przez lokomotywę parową dzięki swojej bajecznej dekoracji wprowadzi podróżnych w świąteczny nastrój, a Święty Mikołaj (Djado Koleda), który przygotował specjalne niespodzianki dla dzieci i dorosłych wręczy podróżnym pierwsze świąteczne prezenty.
 
Pociąg wyruszy dokładnie o godzinie 09.15 ze stacji wąskotorowej Septemvri, zatrzyma się na stacjach Warwara (Varvara) i Dolene, gdzie będzie można podziwiać i fotografować piękne widoki, które tam otwierają i dotrze do Welingradu o godzinie 12.00.
 
Po krótkiej południowej przejażdżce dla gości oczekujących na tę niecodzienna atrakcję w kurorcie Welingrad, świąteczny pociąg odjedzie ze stacji Welingrad o 14.30 z powrotem do stacji Septemwri, gdzie przyjedzie o 16.05.

Świąteczny pociąg Sofia - Bankja z najstarszą lokomotywą

Drugi bożonarodzeniowy pociąg, z najstarszą lokomotywą parową Bułgarskich Kolei Państwowych (Bułgarski Dyrzawni Żeleznici – BDŻ) będzie kursował w tych samych dniach, 17 i 18 grudnia, z Sofii do Bankji i z powrotem.
 
Będzie to pierwsza okazja, aby zobaczyć najstarszą lokomotywę parową BDŻ w akcji, po remoncie. Podczas tej niezwykłej przejażdżki podróżujący będą mogli zanurzyć się w iście baśniowej świątecznej atmosferze w odświętnie udekorowanych wagonach i otrzymają pierwsze świąteczne prezenty od Świętego Mikołaja (Djado Koleda).
 
Świąteczny pociąg będzie się składać z trzech pięknie udekorowanych wagonów. Wyruszy z Sofii o godz. 11.10 i dotrze do Bankji (Bankya) o godz. 11.38, gdzie podróżni będą mogli przenieść się z jednej świątecznej atmosfery do drugiej, odwiedzając Miasteczko Bożonarodzeniowe w centrum kurortu. W drogę powrotną pociąg wyruszy o godz. 14.00 i przybędzie do Sofii o godzinie 14.28.

Ceny biletów

Cena biletu pociągiem świątecznym tam i z powrotem na trasie Septemwri – Welingrad wynosi 68 lewa, a na trasie Sofia – Bankia - 35 lewa (BGN).
Jest to cena biletu w dwie strony, w tym zarezerwowane miejsce. Dzieci do lat 7 będą podróżować za darmo, bez osobnego miejsca siedzącego.
 
Bilety można kupić zarówno online, jak i w kasach biletowych w całym kraju.
 
Życzymy miłych wrażeń i mnóstwa emocji!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz