Karawaning w Bułgarii

Bułgarzy coraz częściej zamiast luksusowych hoteli wybierają wakacje w przyczepach kempingowych nad Morzem Czarnym.
 
Pokazują to dane największej bułgarskiej platformy do rezerwacji przyczep kempingowych online w naszym kraju Karavani.bg.

Zainteresowanie przyczepami

Zainteresowanie wynajmem przyczep w porównaniu do ubiegłego sezonu znacząco wzrosło. Od początku roku do 15 lipca ok. 37 000 osób szukało w serwisie przyczep kempingowych, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego było to nieco ponad 11 000 osób.
 
Jednocześnie rośnie również liczba oferowanych przyczep – obecnie do platformy dołączyło ponad 100 przyczep, co czyni ją największą w kraju.

Preferowane kempingi

Największym zainteresowaniem cieszą się kempingi wzdłuż południowego wybrzeża Morza Czarnego - w okolicy Kiten i Łozenec, między Sozopolem a Czernomorcem, a także w pobliżu Achtopola.
 
Poza rejonem Morza Czarnego dużym zainteresowaniem cieszy się również kemping Istrum Park nad Zalewem Iskar.

Grupa docelowa

Najczęściej przyczepy kempingowe rezerwują młodzi ludzie i rodziny z dużych miast, osoby w wieku od 25 do 44 lat, przy czym ponad 50% zapotrzebowania pochodzi z Sofii. Dalej klasyfikuje się Płowdiw, Warna, Burgas i Stara Zagora.
 
Statystyki pokazują, że bardziej aktywne i częściej dokonują rezerwacji kobiety.

Nowy trend

W tym sezonie widoczny jest trend workation, połączenie pożytecznego z przyjemnym - coraz więcej osób wybiera przyczepy kempingowe nad morzem nie tylko na odpoczynek w towarzystwie kolegów lub przyjaciół, ale także na pracę nad morzem przez 1-2 tygodnie, bo warunki są niezwykle dogodne, a przy tym jest mnóstwo swobody.

Kontakt z naturą

Z danych platformy wynika również, że coraz więcej osób chce uniknąć gwarnych kurortów i bardziej rozpowszechnionych form letnich wakacji i poszukuje kontaktu z naturą. Tendencje te pokrywają się z trendami europejskimi.
 
Polscy turyści również wybierali chętnie kempingi, wracali zadowoleni z wypoczynku w małych miejscowościach np. w Szkorpiłowcach, ale w turystyce zorganizowanej dominowały jednak duże kurorty i hotele.
 
foto: Karavani.bgAutor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz