Sezon kempingowy w Bułgarii

Sezon kempingowy 2022 – jeszcze lepszy niż przed rokiem!

Jakie były wyniki za sezon 2022?

Stowarzyszenie Kempingów w Bułgarii opublikowało ostateczne dane dotyczące frekwencji na bułgarskich kempingach za miniony sezon letni 2022.
 
Dane pokazują, że nadmorskie kempingi odnotowały generalnie silniejszy sezon niż rok wcześniej. Większość odnotowała lepsze wyniki, mogła pochwalić się większą liczbą turystów, co przełożyło się na wyższe przychody z noclegów.
 
Kempingi położone wewnątrz kraju, których jest znacznie więcej niż tych położonych nad morzem, odnotowały wyniki lepsze lub podobne jak w 2021 roku.
 
Tutaj trzeba zaznaczyć, że kempingi wewnątrz kraju są bardziej zróżnicowane. Występują między nimi spore różnice, w tym dotyczące lokacji, wielkości. Niektóre z nich są najczęściej odwiedzane przez turystów zagranicznych, inne preferowane są przez bułgarskich gości.

Kto najczęściej jeździ na kempingi?

Z danych Stowarzyszenia Kempingów w Bułgarii wyłania się również ciekawy obraz dotyczący narodowości turystów przebywających na kempingach w naszym kraju.
 
Nad morzem, w namiotach, przyczepach kempingowych i kamperach przeważają turyści z Bułgarii. Na drugim miejscu pod względem liczebności są turyści z Niemiec, a następnie z Czech, Rumunii i Polski.
 
Na kempingach w głębi kraju sytuacja jest nieco inna. Najliczniejszą grupą są turyści z Niemiec. Bułgarzy pod względem liczebności zajmują na niektórych kempingach pierwsze miejsce, ale na innych plasują się dopiero na czwartym, a nawet piątym miejscu.
 
Bardzo dużo jest turystów z Holandii, a w dalszej kolejności z Belgii, Rumunii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Udany sezon

Po niezwykle udanym, wręcz rekordowym sezonie 2021, z uwagi na niepewność jaką wywołała wojna na Ukrainie i wysokie ceny paliwa, istniały pewne obawy o sezon 2022. Na szczęście, jak pokazały wyniki, zupełnie niepotrzebnie.
 
Dane zostały zebrane poprzez badania ankietowe wśród członków stowarzyszenia - właścicieli i zarządców miejsc oferujących noclegi na kempingach.
 
Mamy nadzieję, że przekonamy Was do zwiedzania Bułgarii i z czasem liczba turystów z Polski na kempingach w głębi kraju będzie również większa.
 
Na zdjęciu kemping 7 Lakes w Saparewa Bania - miejscowości słynącej z wód mineralnych i jedynego gejzeru na Półwyspie Bałkańskim, z wodą mineralną, najgorętszą w całej Europie o temperaturze +103 °C.
 
Masz już plany na wakacje? Może jakieś ciekawe trasy? Podziel się nimi w komentarzach. Może komuś pomożesz, zainspirujesz.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz