Stawiamy na rowery

Bułgaria zwiększa produkcję rowerów elektrycznych.

Nowa inwestycja w Płowdiwie

W Strefie Ekonomicznej Tracja (Trakia) pod Płowdiwem rozpoczyna się budowa nowej fabryki rowerów elektrycznych i innych dwukołowych pojazdów elektrycznych.
 
Jest to projekt bułgarsko - austriackiej firmy „PIERER & Maxcom Mobility” Ltd. Wartość inwestycji wynosi 85 mln lewa (ok. 210 mln zł). Dzięki niej powstanie ok. 1000 nowych miejsc pracy.

Branża rowerowa w Bułgarii

Minister Innowacji i Rozwoju Daniel Lorer przyznał projektowi certyfikat inwestycyjny klasy A.
 
Minister zwrócił uwagę, że wraz z budową tej fabryki Bułgaria stanie się jednym z czołowych miejsc w Europie w produkcji rowerów elektrycznych. Państwo wspiera branże zorientowane na eksport, a branża rowerowa należy do najsilniejszych eksporterów w kraju.

Co przewiduje projekt

Projekt inwestycyjny Maxcom Mobility Sp. Bułgaria i PIERER E-Bikes Gmbh, Austria przewiduje utworzenie nowego przedsiębiorstwa poprzez zakup gruntu, budowę hal produkcyjnych, magazynowych i budynków administracyjnych o łącznej powierzchni około 131 000 m² oraz zakup specjalistycznego sprzętu do produkcji co najmniej 300 tys. rowerów elektrycznych rocznie.
 
Planuje się, że wyprodukowane rowery będą eksportowane i sprzedawane do Niemiec, Austrii, Holandii, Luksemburga, Szwajcarii pod markami Raymond, GASGAS, Husqvarna.
 
A swoją drogą ciekawe czyje rowery są lepsze, polskie czy bułgarskie?Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz