Lawendowe święto - gdy wszystko wokół pachnie lawendą

W czerwcu, okolice Czirpan (Chirpan) wyglądają bajecznie. Dokąd wzrok sięga fioletowe pola, w powietrzu czarujący zapach lawendy, a brzęczenie pszczół potęguje jeszcze bardziej poczucie harmonii.

Magia

Prawdziwa magia, Przechodnie zatrzymują się, by zapamiętać te chwile i zrobić sobie zdjęcia w fioletowym raju. Świętują zmysły... Świętują też producenci lawendy, którym dedykowany ten niezwykły Międzynarodowy Festiwal Lawendy.

Moc atrakcji

Międzynarodowy Festiwal Lawendy w gminie Czirpan to święto sztuki i kreatywności, jedzenia i wina, rodziny i społeczności – to święto ŻYCIA!
Na tle fioletowych pól jest lawendowy bar i lawendowy bazar rękodzieła, produktów rolnych, kulinariów i sztuki.
 
Są występy, świąteczna procesja, koncerty, degustacje kuchni regionalnej i lawendowej, program folklorystyczny, lawendowe suweniry i niespodzianki, a ochłodzić można się lawendową lemoniadą.
 
Są pokazy zbiorów lawendy i pozyskiwania olejku lawendowego, prezentowane są rozmaite produkty z lawendy i róży, olejki eteryczne oraz pozdrowienia od Lawendowej Wróżki.

Olejek lawendowy

Bo to chyba dobra wróżka wykorzystując korzystny klimat i specyficzne gleby sprawia, że Bułgaria już od ponad dziesięciu lat zajmuje czołowe miejsce w produkcji olejku lawendowego. Rocznie produkuje się w Bułgarii 120 ton olejkuOlejek lawend eterycznego, a dla porównania Francja produkuje rocznie 30 ton.
 
Zapraszamy więc do Czirpan, w dniach 16-18 czerwca, gdzie króluje lawenda na cudowne lawendowe święto!