Międzynarodowy Festiwal Chóralny Antonio Vivaldiego

W czerwcu w Gabrowie ma miejsce Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. Antonio Vivaldiego. Festiwal ma charakter konkursu. Wezmą w nim udział chóry z całego kraju, z sąsiedniej Grecji oraz z całego świata. Na tutejszej scenie można było usłyszeć chóry nawet z dalekiej Indonezji, czy też z Ameryki.

Dlaczego Gabrowo

Gabrowo ma duże tradycje w dziedzinie muzyki i śpiewu chóralnego. Od 1949 roku działa w mieście Chór Mieszany Apriłow- Pałauzow (Aprilov – Palauzov), który jest laureatem i zdobywcą licznych nagród krajowych i międzynarodowych w przeróżnych konkursach chóralnych, w tym muzyki religijnej, cerkiewnej i koncertuje z wielkim sukcesem po świecie.

Chór Mieszany Apriłow-Pałauzow

Przez ponad sześć dekad chór wykonał setki koncertów i ma niezwykle bogaty repertuar - dzieła przedklasyczne, klasyczne, muzykę współczesną, pieśni cerkiewno-słowiańskie oraz dzieła kompozytorów bułgarskich. Za swoje zasługi, wkład w zachowanie i wzbogacenie bułgarskich tradycji chóralnych oraz wieloletnią działalność otrzymał Honorowy Znak miasta Gabrowa.

Jeżeli jesteś miłośnikiem śpiewu chóralnego lub chciałbyś zaprezentować swój chór, to koniecznie zainteresuj się tym wydarzeniem

Wstęp wolny.

Sala Odrodzenie (Wyzrażdane).