400 km wzdłuż wybrzeża

Już za dwa dni Sylwia Kiosewa (Kyoseva) przebiegnie całe bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego – prawie 400 km, od Durankułaku (Durankulak) do Rezowa (Rezovo).

Sylwia Kiosewa

Sylwia jest właścicielką i dyrektorem generalnym hotelu Flamingo w Słonecznym Brzegu. Posiada certyfikat Innovation Green belt. Jest absolwentką Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie. Mieszkała 12 lat we Włoszech, pracowała w różnych hotelach w znanych na całym świecie sieciach hotelowych, ale za swój dom wybrała bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego.
 
Jest aktywną biegaczką. Uważa, że turystyka sportowa ma niewykorzystany potencjał. W 2021 roku brała udział w 17-dniowym rajdzie i pokonała trasę Kom – Emine, która jest najdłuższym oznakowanym pieszym szlakiem turystycznym w Bułgarii, znanym także jako trasa E3. Prowadzi ze szczytu Kom w zachodniej Starej Płaninie, w pobliżu miasta Berkowica (Berkovitsa) wzdłuż grzbietu górskiego do przylądka Emine na wybrzeżu Morza Czarnego.

Bieg wzdłuż wybrzeża

11 maja Sylwia rozpocznie swój bieg wzdłuż bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego, od granicy rumuńskiej w pobliżu Durankułaku do rzeki Rezowskej na granicy z Turcją. Trasę przygotowali specjaliści z www.irun.bg.

Jest ona niezwykle różnorodna. Są tu strome klify, piaszczyste plaże, piękne zatoki, duże kurorty, małe miasteczka z wielowiekową historią i wiele, wiele innych atrakcji.

 
Bieg podzielony jest na 6 etapów. Sylwia będzie musiała pokonać dziennie ok. 65 km. Biegać będzie w ciągu dnia. Przez cały czas będzie jej towarzyszył samochodem zespół wsparcia, z którym będzie się spotykać w wyznaczonych miejscach. Duża część biegu zostanie nagrana na wideo, aby pokazać piękno bułgarskiego wybrzeża.
 
Biegnąc północnym wybrzeżem będą ją wspierać specjaliści z www.irun.bg, a na południowym odcinku kluby sportowe z Neseberu. Na całej trasie hotelarze zapewnią Sylwii i jej ekipie bezpłatne zakwaterowanie.
 
„Czuję, że mam chęć i entuzjazm, aby wyruszyć oraz ciekawość, aby odkryć Morze Czarne!”
 
Czy jest ktoś, kto widział całe bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego, odkrył wszystkie jego tajemnice, zatrzymał się w każdym miejscu na trasie? Znajdź w sobie ciekawość i odkryj bułgarskie wybrzeże!
 
Dziękujemy bgtourism.bg za ciekawą informację.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz