II Letnie Spotkanie u króla Władysława Warneńczyka w Warnie

Dzisiaj 4 sierpnia po raz drugi spotkaliśmy się w Bułgarii, w Warnie, by oddać hołd polskiemu królowi Władysławowi Warneńczykowi i jego wojsku, by uczcić pamięć poległych w bitwie pod Warną, by pokazać siłę i znaczenie polsko-bułgarskiej przyjaźni.

To czysto symboliczne spotkanie, ale dla nas osobiście bardzo ważne, bo to my, Krajowy Portal Informacyjny Przybliżamy Bułgarię www.przyblizamy.bulgarie.com, jesteśmy pomysłodawcą i organizatorem tych spotkań.

Dlatego tym bardziej cieszy nas, że w tegorocznym spotkaniu oprócz przedstawicieli bułgarskiej Polonii, polskich turystów wypoczywających w rejonie Warny, delegacji polskich biur podróży, polskich grup młodzieżowych przebywających na obozach młodzieżowych w Złotych Piaskach, w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele bułgarskich touroperatorów, miejscowych przewodników obsługujących polskich turystów w Bułgarii, tłumaczy, hotelarzy, a także bułgarska grupa ze Stowarzyszenia „Nie ma rzeczy niemożliwych”.

Bo nie ma rzeczy niemożliwych! Naszym marzeniem jest, aby Park-Muzeum Władysława Warneńczyka, który jest najbardziej polskim miejscem w Bułgarii, był żywym miejscem spotkań Polaków i Bułgarów. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok ku spełnieniu tego marzenia.

Były kwiaty, były wieńce, były polskie i bułgarskie flagi, a przede wszystkim byliśmy my – Polacy i Bułgarzy, razem, jak przyjaciele, aby spotkać się i wspólnie oddać cześć poległym Polakom za wolność Bułgarii.

Rocznica bitwy przypada 10 listopada, my jako powód spotkania wykorzystujemy 4 sierpnia - rocznicę otwarcia symbolicznego mauzoleum króla Władysława III Jagiełły, bo wtedy mamy okazję spotkać się licznie i są warunki do takiego spotkania.

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji tego marzenia, idei, którzy przyjęli zaproszenie i byli częścią naszej polsko-bułgarskiej społeczności.

Do zobaczenia za rok!
A do tego czasu czytajcie Przybliżamy Bułgarię, obserwujcie i polubcie!


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz