Niemiecki Bazar Bożonarodzeniowy w Sofii to już tradycja

Niemiecki Bazar Bożonarodzeniowy w Sofii to już tradycja. Organizowany jest już od 10 lat i cieszy się nieustannie dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy pragnęli w ten sposób przenieść do Bułgarii pewną tradycję wraz z jej różnorodnymi smakami. Motywacją były bazary, które widzieli przed laty w Niemczech, ich piękno i towarzysząca im atmosfera.

Śmiejemy się, że na naszych bazarach pachnie Orientem, a na niemieckich Europą.

Niemiecki Bazar Bożonarodzeniowy znajduje się w Sofii, w Parku Miejskim, przy ul. Batengerg. Miasteczko Świąteczne otwarte jest dla zwiedzających codziennie w godz. 11.00 - 22.00 do 21.12.2021 i panuje w nim prawdziwie świąteczna atmosfera!

Znajdziesz tu ręcznie robione prezenty, ozdoby świąteczne, świece z wosku pszczelego, robótki na drutach. Nie zabraknie też piwa, kiełbasek, tradycyjnego niemieckiego świątecznego ciasta zwanego stollen i innych kulinarnych niespodzianek, a w powietrzu unosi się aromat grzanego wina. Produkty kulinarne oferowane na Niemieckim Bazarze Bożonarodzeniowym są przygotowywane specjalnie w Niemczech.

Piwo pochodzi z Bawarii, a świąteczne ciasta w formie chleba (stollen) – bezpośrednio z Drezna. Takiego asortymentu nie znajdziesz w bułgarskich sklepach. Cała produkcja przygotowywana jest specjalnie na nasz świąteczny kiermasz.

Ducha niemieckiego Bożego Narodzenia przekazują bułgarskiej stolicy także niemieckie i austriackie przeboje, które rozbrzmiewają na bazarze. Na zwiedzających czeka wiele niespodzianek. Jakich? Organizatorzy kiermaszu utrzymują to w tajemnicy. Obiecują jednak odwiedzającym prawdziwy świąteczny nastrój i kulinarne pokusy dla młodszych i starszych.

Wstęp tylko za okazaniem Zielonego Certyfikatu. Dla wygody, na miejscu zorganizowane jest laboratorium. Zielony certyfikat nie jest wymagany dla dzieci.

Zapraszamy do Sofii, gdzie poczujesz jednocześnie ducha bułgarskich i niemieckich Świąt Bożego Narodzenia!


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

Przybliżamy Bułgarię
Oj, Panie Janie.. Bazar nie jest podróbką. Jest on organizowany po raz jedenasty pod patronatem Ambasady Niemiec w Sofii i tak jak napisaliśmy są tutaj sprzedawane oryginalne produkty prosto z Niemiec, muzyka świąteczna też niemiecka i austriacka. Tak, że zero podróbek! Kawałek prawdziwej niemieckiej świątecznej atmosfery w Bułgarii, w Sofii! Tak więc będąc tutaj, to tak jakbyś był na świątecznym bazarze w Niemczech. A potem idziesz jeszcze na bułgarski bazar i masz 2 w 1. Dwa bazary, ale z dwóch różnych krajów w ciągu jednej wycieczki. A te rolexy i T-shirty produkują gdzie indziej, w Bułgarii tylko sprzedają… ale nie na tym bazarze
FB: 23-11-1
Kocham Bułgarię! To wspaniały kraj, gdzie złotego rolexa można kupić już za 20 lewa, a koszulkę adidasa czy pumy za 5. Nie wiedziałem jednak, że można podrobić również bazar! Bułgarzy - jesteście niepowtarzalni. Buziaczki!