Zabawa w Czepelare

11 maja w Czepelare (Chepelare) będzie cudowna impreza, która zacznie się już o godz. 11.00 i trwać będzie do wieczora! Na Placu Olimpijskim w centrum miasta zobaczysz pięć splecionych ze sobą i wijących się kół przypominających symbol olimpijski. Będą to żywe koła. Centralny plac miejski zamieni się w prawdziwą scenę i chorotekę.

Obchody święta

W pięciu kołach w centrum miasta będzie tańczone bułgarskie choro, a dokładnie „sworno choro” – typowe dla Rodopów, które otworzy tradycyjne święto „Zabawa w Czepelare – święto ludowe”. Zwinięte choro, które wije się wokół kół olimpijskich na Placu Olimpijskim w centrum miasta stało się znakiem rozpoznawczym obchodów święta.
 
Uroczystość rozpocznie się paradą wszystkich uczestników w strojach ludowych, prowadzoną przez dudziarzy głównym deptakiem miasta (godz. 11.00), a parkietem tanecznym będzie sam Plac Olimpijski.

W 13.edycji święta weźmie udział ponad 350 bułgarskich tancerzy ludowych z różnych folklorystycznych regionów kraju. Każdy z uczestniczących klubów tanecznych zaprezentuje jedno choro – jeden taniec który jest wizytówką jego klubu. Na placu w Czepelare wystąpią kluby z Czepelare, Rudozem, Starej Zagory, Simitli, Płowdiwu, Belaszticy i innych.
 
Z każdym kolejnym rokiem impreza zyskuje coraz większą popularność i coraz większą liczbę gości.

Jubileusz klubu

Gospodarzem wydarzenia, pomysłodawcą inicjatywy, która stała się już wieloletnią tradycją, jest lokalny klub Veselie (tł. Zabawa).

W tym roku klub obchodzi swój 15. jubileusz stąd spodziewamy się wszyscy, że obchody będą wyjątkowo huczne. Impreza jak co roku zgromadzi zwolenników bułgarskich tańców ludowych z całego kraju. Będą też występy dziecięcych zespołów pieśni tańca.
Organizatorzy namawiają do przebrania się w stroje ludowe, zabranie elementów folklorystycznych, aby było zabawnie i kolorowo.
 
Przyjedź do Czepelare, zanurz się w autentycznej atmosferze i zatańcz na Placu Olimpijskim. Czeka na Ciebie niezapomniane i pełne emocji świętowanie, spotkanie z bułgarskim folklorem - tradycjami, zwyczajami i strojami oraz piękna, wieczorna choroteka pod gwiazdami!
 
Zapraszamy 11 maja (sobota) na wspólną zabawę do Czepelare!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz