Po bułgarsku w Japonii

Japońskie restauracje w Tokio oferują w swoim menu bułgarskie przekąski!

"Dzień dobry Bułgaria"

Japońska sieć restauracji World Breakfast All Day do końca maja w samym sercu Tokio będzie oferować przez cały dzień bułgarskie śniadania i przekąski.
 
W menu „Dzień dobry, Bułgaria” (“Добро утро, България”) znajdują się tradycyjne bułgarskie potrawy, takie jak banice, mekici, naleśniki, bułgarskie kwaśne mleko z dżemem różanym (odpowiednikiem jest jogurt naturalny)i herbata mursalska.
 
Kto nas regularnie czyta, wszystkie te specjały już zna, a innych zapraszamy do nadrobienia zaległości.
 
Dostępna jest również zupa z kurczaka, ajran i herbata z dzikiej róży.
 
1 kwietnia 2022 r. ruszyła kampania na Twitterze promująca projekt, zachęcająca wszystkich, którzy spróbują bułgarskiej kuchni, do podzielenia się swoimi wrażeniami poprzez hashtag # ブ ル ガ リ ア の の 朝 は ん.

Japońskie restauracje

World Breakfast All Day to sieć japońskich restauracji typu fast food, które oferują unikalną kuchnię z całego świata.
 
Mocnym akcentem w menu są tradycyjne dania poranne, które według twórców sieci mają na celu zabrać klientów w swoistą kulinarną podróż dookoła świata.
 
Restauracje, które oferują bułgarskie śniadanie, znajdują się w jednych z najbardziej kultowych miejsc w japońskiej metropolii - Shibuya, Ginza i Kichi Joji Honsho.
 
Oprócz tradycyjnego bułgarskiego jedzenia, odwiedzający mają okazję spróbować także przekąsek amerykańskich, angielskich i tajwańskich.

To gdzie zjesz bułgarskie śniadanie? W Bułgarii czy w Japonii?
Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz