Fenomen! Bez snu przez prawie 30 lat!

Katia Iliewa, bo o niej mowa, pochodzi z Błagojewgradu. Zadziwia wszystkich, bo od 30 lat śpi tylko dwie godziny na dobę.
 
Zjawisko to nie jest związane z jakimś traumatycznym wydarzeniem z przeszłości, utratą bliskiej osoby czy wypadkiem, które mogłyby w jakiś sposób tłumaczyć zaistniałą sytuację.

Jak się zaczęło?

Pewnego dnia kobieta po prostu czytała do późna i zasnęła o godzinie drugiej nad ranem. Po dwóch godzinach obudziła się całkowicie rześka i wypoczęta. Od tego czasu, przez ponad 30 lat, Katja zasypia dokładnie o drugiej i wstaje o czwartej. Co do minuty. Ani minuty krócej, ani dłużej.

Tajemnica bezsenności

Swojego czasu zainteresowała się nią nawet Wojskowa Akademia Medyczna. Została kilkakrotnie przyjęta na oddział neurologii, ale lekarze i naukowcy nie zdołali rozwiązać tajemnicy i odkryć, w jaki sposób organizm może się regenerować przy tak minimalnej dawce snu.
 
Ostatecznie specjaliści doszli do wniosku, że jej mózg i biorytmy dostroiły się do jakiegoś nienormalnego dla człowieka rytmu, który odpowiada jej organizmowi.

O naszej bohaterce

Od lat Katja przestrzega własnej diety i je tylko owoce i warzywa bez jakiegokolwiek oleju.
 
Jej hobby jest zielarstwo i kwiaciarstwo. Zna i stosuje ponad 200 ziół. W swoim ogrodzie we wsi Czernicze (Cherniche) uprawia ponad 40 odmian róż, w tym te najbardziej egzotyczne.
 
Katja Iliewa jest już przyzwyczajona do swojej nietypowej bezsenności i nie postrzega siebie jako fenomenu. „Jestem inna i mam możliwość robienia w życiu wielu rzeczy, na które zwykli ludzie nie mają czasu” – mówi absolwentka chemii.
 
Niewyobrażalne, prawda?
 
Źródło: standard news
Foto: PixabayAutor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz