Jakie są wyniki za lato? Co pokazują statystyki?

Jakie są wyniki za lato? Co pokazują statystyki?

Gmina Nesebyr, na terenie której znajduje się największy kurort w Bułgarii - Słoneczny Brzeg, przyjęła tego lata największą ilość turystów - poinformowała na konferencji prasowej Minister Turystyki Stella Bałtowa. Od początku maja do końca sierpnia gminę odwiedziło 285 597 turystów.

Na drugim miejscu znajduje się gmina Warna, na terenie której leżą Złote Piaski. Odwiedziło ją 176 377 turystów.

Kolejne trzecie miejsce zajmuje gmina Primorsko z 135 715 turystami.

Gminy Sozopol, Welingrad, Carewo, Bansko i Bałczik uzupełniają TOP 8 najczęściej odwiedzanych bułgarskich gmin.

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego znacznie wzrosła ilość bułgarskich turystów. W gminie Nesebyr o ponad 45%, w gminie Warna o ponad 40%, w gminie Bansko ponad dwukrotnie, ale w porównaniu ze słabszymi wynikami w 2020 roku, wzrost w gminach Carewo i Sozopol jest znacznie skromniejszy, ale w porównaniu z silnym okresem w roku ubiegłym.

Bardzo wysoki wzrost liczby bułgarskich turystów – o ponad 65% w badanym okresie zanotowano w wiodących kurortach uzdrowiskowych - Welingradzie, Hissarii i Razłogu.

Wśród zagranicznych turystów prym wiedli goście z Rumunii. W odróżnieniu od lat poprzednich, kiedy rumuńscy turyści spędzali wakacje głównie na północnym wybrzeżu Morza Czarnego, w tym roku najczęściej wybierali oni Słoneczny Brzeg. Gminę Nesebyr odwiedziło w w/w okresie ponad 223 tys. rumuńskich turystów co dało ponad 2,5-krotny wzrost, gminę Warna – ponad 189 tys. i był to wzrost o ponad 81,2%, gminę Bałczik - ponad 74 tys. turystów z Rumunii co stanowiło wzrost o 61%, gminę Kawarna - ponad 25 tys. i był to wzrost o 23,1%.

Bardzo poważny jest również wzrost przyjazdów rumuńskich turystów w celu turystyki kulturowej. Gminę Wielkie Tyrnowo odwiedziło w tym okresie ponad 7500 rumuńskich turystów i jest to wzrost ponad 3-krotny do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Kolejna miejsce zajęli turyści z Polski, Niemiec, Ukrainy i Czech.

A więc brawo TY! Brawo Polska!


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

FB: 17-09-4
Czy to znaczy, że Polacy byli w tym roku w Bułgarii drugą po Rumunach najchętniej odwiedzającą nacją? Wg statystyk i danych oficjalnych oczywiście.
FB: 17-09-3
Na zdjęciu akurat Most w Burgas
FB: 17-09-2
Na szczęście są miejsca mniej uczęszczane i piękne nad morzem i w głębi BG.
FB: 17-09-1
To tylko ułamek prawdziwych statystyk...ale rzeczywiście w tym roku gości z Rumunii było dużo( wszystko za sprawą nie wymagania testów w obie strony),za rok jak Uk wpadnie na SB to będzie 2 razy tyle...