Starożytny bułgarski kalendarz - najdokładniejszy kalendarz na świecie

Mamy rok 2023. Powitaliśmy go 1 stycznia według kalendarza gregoriańskiego, który obowiązuje w większości krajów świata.

Ale dlaczego witamy Nowy Rok właśnie 1 stycznia?

Dlaczego w tym roku ten dzień wypada akurat w niedzielę, a nie np. w piątek? Dlaczego nie witamy Nowego Roku wtedy, gdy robią to Chińczycy, muzułmanie, żydzi czy buddyści?

Który rok mamy naprawdę?

Dlaczego w 2023 według Chińczyków witamy 4658 rok, według muzułmanów 1445 rok, a według żydów 5783 rok? Czy kalendarz nie jest odzwierciedleniem astronomii, która jest nauką ścisłą?
 
Dlaczego więc różne narody i religie interpretują tę naukę w różny sposób?

Kalendarz gregoriański

W latach siedemdziesiątych XX wieku podjęto próby zastąpienia kalendarza gregoriańskiego innym, w którym długość roku kalendarzowego najbardziej odpowiadałaby astronomicznemu rokowi gwiazdowemu. Ciekawe, że w tym czasie, ponownie w celu poprawy życia ludzkiego w różnych porach roku, wprowadzono czas letni i zimowy.

Najdokładniejszy kalendarz na świecie

Naukowcy z UNESCO przestudiowali wszystkie znane kalendarze używane przez różne narody i w 1976 roku doszli do wniosku, że najdokładniejszym kalendarzem na świecie jaki kiedykolwiek wymyślono jest starożytny kalendarz bułgarski.
 
Opiera się on na ruchu Słońca i uwzględnia wpływ Jowisza – największej planety Układu Słonecznego. Jest to zarazem niezwykle stary kalendarz. Istnieje od ponad 7500 lat! Według tego kalendarza żyły narody europejskie i było tak, dopóki Cesarstwo Rzymskie nie uznało, że jest najważniejsze na świecie i nie połączyło kalendarza z narodzinami Chrystusa.
 
Wtedy stało się konieczne, aby wszystko co było wcześniej odeszło w niepamięć. Tak jak zapomniane zostały wydarzenia związane z wojną trojańską czy życie mitycznego śpiewaka, wróżbity i filozofa Orfeusza.

Kiedy wypada Nowy Rok?

Według starożytnego kalendarza bułgarskiego, w dniu przesilenia zimowego, a więc 22 grudnia 2022, powitaliśmy Nowy Rok 7528! A dzisiaj 11 stycznia 2023 mamy 21.01.7528 roku.

W ostatnich latach można znaleźć różne przedstawienia tego kalendarza. Najbardziej podoba nam się ten ze zdjęcia.

Podsumowanie

Jeśli zaintrygowaliśmy Cię tym wpisem, przeczytaj więcej o bułgarskim kalendarzu.
 
A jeżeli jesteś ciekawy pomożemy Ci poznać Twoją datę urodzenia i horoskop według Starożytnego Bułgarskiego Kalendarza.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

Richie
Totalna bzdura!!! Najdokładniejszy kalendarz na świecie był, jest i zawsze będzie kalendarz stworzony przez Majów!!! Nasz kalendarz gregoriański od samo początku istnienia był do niczego i minęło już ponad 500 lat od jego wprowadzenia i nikt tego nie zmienił. Mamy 21-szy wiek najwyższy czas, aby wreszcie pozbyć się obecnego prymitywnego kalendarza z nierównymi miesiącami i dodatkowym dniem w środku roku wywodzący się od prymitywnych i barbarzyńskich Rzymian .....