Czy Unia Europejska zaakceptuje bułgarskie propozycje

Czy Unia Europejska zaakceptuje bułgarskie propozycje przebudowy portów w Warnie i Ruse z powodu ukraińskiego zboża?

Propozycje rozwoju portów w Warnie i Ruse

Pełniący obowiązki wicepremiera i ministra transportu i komunikacji Christo Aleksiejew poinformował bułgarskich dziennikarzy w Brukseli, gdzie uczestniczył w posiedzeniu Rady Unii Europejskiej, że Bułgaria zaproponowała Unii Europejskiej projekty dotyczące dodatkowego rozwoju portów w Warnie i Ruse.
 
„Zaproponowaliśmy projekty budowy dodatkowej infrastruktury w tych portach. Opracowujemy też możliwość skorzystania z linii promowej z Iliczowska (koło Odessy) do Warny” – poinformował wicepremier.

Bułgarska pomoc Ukrainie

"Bułgaria aktywnie pomaga Ukrainie w eksporcie zboża, bułgarskie firmy uczestniczą w tym procesie. Bułgarska Żegluga Rzeczna od kwietnia do teraz pomogła przetransportować 200 000 ton zboża”. Bułgarski wicepremier dodał także, że Bułgaria dostarcza również olej napędowy na potrzeby rolników na Ukrainie.

Handel ropą z Rosją

Wicepremier zaznaczył także, że wpływ nowych ograniczeń wprowadzonych w Unii Europejskiej od 6.12.2022 r. na handel ropą z Rosji będzie jeszcze oceniany. „Mam nadzieję, że Komisja Europejska dokonała niezbędnych analiz tego, jak te ograniczenia wpłyną na Europę. Bułgaria poprze tę propozycję i wdroży ją w przyjętej formie”.

Korytarze transportowe przez Bułgarię

Christo Aleksiejew poinformował również, że Bułgarii udało się uzyskać niezbędne poparcie w Radzie Unii Europejskiej dla włączenia Korytarza 8 (od Adriatyku do Morza Czarnego przez Albanię, Macedonię Północną i Bułgarię) do głównej europejskiej sieci transportowej. Jest to jeden z dziesięciu paneuropejskich korytarzy transportowych, z których cztery przebiegają przez terytorium Bułgarii (4, 7, 8 i 9-ty).Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz