INSAIT i Toyota – strategiczne partnerstwo w robotyce

Toyota sfinansuje badania w bułgarskim instytucie INSAIT w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji, których celem będzie opracowanie nowych algorytmów sterowania robotami.
 
INSAIT i Toyota wspólnie opracują nową generację robotów z wbudowaną sztuczną inteligencją. Odbywa się to w ramach strategicznego partnerstwa pomiędzy japońską firmą, a Instytutem należącym do Sofijskiego Uniwersytetu.

Wspólny projekt

W ramach projektu Toyota będzie finansować badania z zakresu robotyki w Bułgarii, których celem jest stworzenie nowego typu sztucznej inteligencji zaimplementowanej w robocie, obejmującej polecenia dźwiękowe, polecenia w języku naturalnym oraz komputerowe widzenie do rozpoznawania obiektów.
 
Ta sztuczna inteligencja sprawi, że robot będzie funkcjonalny w różnych zadaniach życia codziennego. Będzie na przykład pełnił ważną rolę społeczną – będzie pomagał osobom starszym lub znajdującym się w trudnej sytuacji, którym trudno jest samodzielnie wykonywać rutynowe czynności domowe. Co więcej, w dłuższej perspektywie taki robot może stać się częścią gospodarstw domowych na całym świecie.

Znaczenie projektu

Partnerstwo z Toyotą, koncentrujące się na powiązaniach sztucznej inteligencji i robotyki, ma dla Bułgarii wyjątkowe znaczenie, ponieważ pomaga pozycjonować kraj jako miejsce, w którym prowadzone są światowej klasy badania i tworzone są technologie przyszłości.
Rozwój robota to tylko jedna część tego partnerstwa, które będzie rozszerzane i unowocześniane w nadchodzących miesiącach i latach.
 
Planowane jest także przyznanie większej liczby stypendiów dla pracowników badawczych w INSAIT w dziedzinie sztucznej inteligencji i robotyki, którego celem jest przyciągnięcie do Bułgarii największych talentów, dzięki którym będzie można dokonywać nowych przełomowych odkryć na poziomie światowym.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz