Park Historyczny - moc atrakcji w jednym miejscu

Park Historyczny to pierwszy tego typu kompleks kulturalno-historyczny w Bułgarii.

Znajduje się w pobliżu miejscowości Neofit Rylski, ok. 40 km na zachód od Warny, przy autostradzie Hemus. Obok parku znajduje się duży bezpłatny parking oraz stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Park został zaprojektowany z udziałem zespołu profesorów historii i archeologii. Na obszarze 13,6 ha znajdują się 22 unikalne, pełnowymiarowe, autentyczne budynki, kopie istniejących lub zachowanych budynków z różnych epok historycznych w Bułgarii. Wśród nich jest prehistoryczna osada, pałac tracki, marmurowa świątynia Bogini Matki, grobowce trackie, średniowieczne twierdze i wczesnośredniowieczna osada.

Park Historyczny oferuje niezapomniane i bajeczne przeżycia. Tutaj zanurzysz się w świat historii, przygód i gier.

W parku możesz:
 • obejrzeć wyjątkową wystawę plenerową o życiu ludzi z różnych epok,
 • przemienić się w bohatera z przeszłości i uczestniczyć w rekonstrukcjach historycznych, przedstawieniach i atrakcjach tematycznych,
 • spróbować potraw i napojów przygotowanych według autentycznych, starodawnych receptur,
 • uczestniczyć w przedstawieniach historycznych i festiwalach,
 • przejść szkolenie w zakresie starożytnych sztuk walki,
 • zobaczyć pokaz sokolnictwa,
 • jeździć konno,
 • pływać łodzią,
 • strzelać z tradycyjnego łuku,
 • wybić własnoręcznie antyczną monetę,
 • dołączyć do zabawy w terenie.
W 2021 roku w Parku Historycznym odbędą się:
 • Wystawa-konkurs malarstwa historycznego „Alfabet bułgarski” – w maju. W tym roku w konkursie wezmą udział uczestnicy z 16 krajów.
 • Średniowieczny festiwal „Nowy początek” – w dniach 18 - 20 czerwca, poświęcony 1340 rocznicy powstania pierwszego państwa bułgarskiego. Uczestnicy festiwalu będą pochodzić z Bułgarii, Rosji, Węgier, Polski, Rumunii, Mołdawii, Słowacji, Turcji, Serbii, Irlandii itd. Program festiwalu jest niezwykle bogaty i obejmie: turnieje łucznictwa tradycyjnego i szermierki średniowiecznej, pokazy i rekonstrukcje historyczne na dużą skalę, bitwy, testy broni średniowiecznej i sprzętu ochronnego, rekonstrukcje znaczących wydarzeń historycznych, spektakle i występy muzyczne. W dniu 19 czerwca odbędzie się spektakularny koncert z ognistym show.
Na zwiedzanie Parku Historycznego, należy przewidzieć 2,5 do 4,5 godziny, w zależności czy będziecie chcieli posmakować starodawnych dań i trunków, czy też zrezygnujecie z tej atrakcji.

Można zatrzymać się tutaj „po drodze” do Złotych Piasków lub na powrocie do Polski albo wybrać się tutaj na wycieczkę, którą dodatkowo można wzbogacić o wizytę w Parku Mauzoleum Władysława Warneńczyka, Kamienny Las czy też Muzeum Mozaiki Rzymskiej w Dewni.

Obejrzyj:


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz

Przybliżamy Bułgarię
Bardzo dobry wybór!
FB: 08-04-02
bylismy 1 raz i zauroczylismy sie Bulgaria. Wybieramy mniej turystyczne miejsca. W tym roku planujemy Bjelogradczik, jaskinie Prochodna, Wieliko Tyrnowo, Provadia docelowo Primorsko.
Przybliżamy Bułgarię
Ma Pani absolutną rację Czy jest jakieś miejsce, które wywarło na Pani największe wrażenie i chciałaby Pani polecić je innym?
FB: 08-04-01
Do Bulgarii nie mozna jechac na krotko. Jest tyle wspanialych miejsc do zobaczenia.