Sofia - wśród najlepszych destynacji wellness

Trzecie miejsce w Europie

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę OVO Network, zarządzającą internetowym portalem wynajmu nieruchomości, Sofia zajmuje trzecie miejsce w Europie na najlepszą destynację dla luksusowej turystyki wellness.

Kryteria oceny

Badanie OVO Network uwzględniało ilość restauracji wyróżnionych gwiazdką Michelin, liczbę 5-gwiazdkowych hoteli i luksusowych SPA w stosunku do liczby turystów, a także poziom „bezpieczeństwa i luksusu” w miastach wskazanych jako najpopularniejsze destynacje turystyczne.
 
Na tej podstawie wybrano najbardziej elitarne destynacje wakacyjne na 2023 rok.

Luksusowe ośrodki SPA

Wyniki badań pokazują, że Sofia szczyci się imponująca liczbą 83 ośrodków SPA, posiadających 4 gwiazdki i więcej. Oznacza to, że na 1 milion turystów przypada 60 luksusowych ośrodków SPA. To ponad dwukrotnie więcej niż średnia dla miast objętych badaniem, zauważa OVO Network.

Luksus

Sofia jest również jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc na luksusowy pobyt. Stolica Bułgarii zajmuje 10 miejsce w rankingu Google na destynację kojarzoną z luksusem przy wyszukiwaniu informacji związanych z tym hasłem. Według przeprowadzonych badań w Sofii jest 12 hoteli z kategorią 5 gwiazdek.

Ranking

Pod względem nagrodzonych gwiazdkami Michelin restauracji, luksusowych SPA i hoteli, a także poziomu bezpieczeństwa, w czołówce rankingu OVO Network znalazły się Zurych, Genewa i Madryt.
 
Zaskoczony?Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz