Stary Nesebyr – wyjątkowe miejsce na ślub

Zakochane pary z całego świata przybywają nad morze do Neseberu, aby przyrzec sobie miłość i wierność.

Mówią, że Stary Nesebyr to Mekka nowożeńców i najbardziej pożądany półwysep na ceremonie zaślubin, wybierany przez tysiące młodych par z Bułgarii i zagranicy.

 
Malownicze krajobrazy oraz unikalne zabytki kultury i historii z różnych epok są idealną scenerię na ten wyjątkowy w życiu dzień – dzień ślubu. Malowniczy półwysep i piękna przyroda zapewniają niezapomniane romantyczne przeżycia.

Miasto miłości

Ale to, że Neseber jest tak pożądanym miejscem na śluby, to zasługa również samorządu miasta, który dba o każdy detal i chociaż na terenie gminy znajduje się największy ośrodek turystyczny w Bułgarii i jeden z największych na Bałkanach - aglomeracja Obzor – Święty Włas – Słoneczny Brzeg – Neseber – Rawda, w której skupiona jest jedna trzecia miejsc noclegowych w Bułgarii, gmina promuje również mniej popularne rodzaje turystyki i buduje wizerunek Neseberu jako miasta miłości.
 
Miasto zachwyca pod każdym względem. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem liczba wesel organizowanych w Neseberze stale rośnie. Często oboje nowożeńcy są obcokrajowcami, a ślubu udziela sam burmistrz, który doskonale rozumie, że turystyka weselna to idealny sposób na przedłużenie sezonu.
 
W mieście organizowane są także tradycyjnie srebrne i złote gody, które są szczególnie wzruszającym przeżyciem.
 
Wesela w romantycznym Nesebyrze rozpoczynają się już w święto Trzech Króli i trwają przez cały rok. Najwięcej jest ich jednak w miesiącach letnich i we wrześniu.
 
Co roku w okolicach 14 lutego w Neseberze organizowane jest także święto wina i miłości, które jest obecnie znakiem rozpoznawczym miasta i przyciąga stałych gości z całego kraju. Wtedy ujawnia się piękno zimowego Nesebyru, zupełnie innego niż latem, spokojnego i nieco nostalgicznego.
 
Poznaj wszystkie oblicza Neseberu!

A jeżeli masz powód do świętowania, wybierz na scenerię swojej uroczystości Stary Neseber, a nam powierz jej organizację.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz