Muzeum Ostrej Papryki

Pikantny świat Chilli Hills

7 października w towarzystwie przyjaciół, partnerów i wielu gości, ulubiona bułgarska marka pikantnych produktów Chilli Hills otworzyła drzwi do swojego „pikantnego świata” i zaprezentowała nową farmę – Chilli Hills Farm & Open Space, gdzie znajduje się także pierwsze w Europie Muzeum Ostrej Papryki.
 
To niezapomniane wydarzenie zapoczątkowało ideę realizowaną z dbałością o szczegóły, uwagą i miłością nie tylko do pikantności, ale i dobrego smaku we wszystkim.

Muzeum Ostrej Papryki

Odwiedzający mogą nacieszyć oczy ponad 70 rodzajami ostrych papryczek i poznać ciekawe fakty na temat pikantnej żywności. Jest też przygotowana specjalna otwarta przestrzeń na warsztaty i wydarzenia.
 
Muzeum znajduje się we wsi Łozen, niedaleko Sofii (ok. 20 km).
 
Zespół stojący za pomysłem i jego realizacją ma ambicje przekształcić Chilli Hills Farm & Open Space w jedno z najgorętszych miejsc spotkań kulinarnych i kulturalnych w Bułgarii. W nadchodzących miesiącach zaplanowano wiele wydarzeń i atrakcji, odpowiednich nie tylko dla miłośników pikantnego jedzenia, ale także dla wszystkich, którzy chcą uciec od „hałasu” miasta i spędzić czas pośród natury, na świeżym powietrzu, w dobrej kompanii.
 
Organizatorzy chcieli stworzyć coś innego, coś czego jeszcze nie ma, a w co mogliby włożyć swoją energię, pasję i profesjonalizm. Chilli Hills Farm & Open Space to miejsce, które zawsze będzie otwarte nie tylko dla fanów pikantności, ale dla wszystkich. Tutaj będzie można zobaczyć, co i jak się produkuje, a także dowiedzieć się więcej o procesie produkcyjnym.

Liga Ognia

W dniu oficjalnego otwarcia organizatorzy z Chilli Hills byli także gospodarzami ekstremalnych zawodów w jedzeniu najbardziej pikantnych produktów. Była to część światowej Ligi Ognia (League of Fire), które odbyły się w Bułgarii po raz pierwszy.
 
Zwycięzcą zawodów został Iwan Grachowski, który zdobył przysłany specjalnie z Anglii mistrzowski pas i rangę w Pucharze Świata z prawem udziału w finale europejskim w 2024 roku.

Papryka, a zdrowie

Muzeum Ostraj Papryki? Pikantne jest teraz na topie! Badania opublikowane w Proceedings of the US National Library of Medicine wskazują, że pikantne potrawy zwiększają męskie libido. Eksperci sugerują, że poziom testosteronu oddziałuje szczególnie z przyprawami, takimi jak curry, imbir i ostra papryka.
 
A więc miłe Panie, gotujemy pikantnie! laugh
 
fot. Michaił NowakowAutor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz