Nowość w Sofii - pierwszy hostel z kapsułami do spania w Bułgarii

Wyobrażasz sobie spać w kapsule? Jeśli wydaje Ci się to niekonwencjonalne, a nawet dziwne, pamiętaj, że coraz więcej biznesów w branży turystycznej – od linii lotniczych po hotele – stawia na ten niestandardowy sposób zakwaterowania.

Nowa moda

Pionierem w tej dziedzinie była Słowenia. To tam powstał pierwszy hotel, w którym goście śpią w kapsułach.
 
Ta nowa moda w turystyce nie ominęła też Bułgarii, a pierwszy hotel z kapsułami do spania pojawił się już w Sofii.

Green Cube

Green Cube to niskobudżetowy hostel w Sofii z indywidualnymi kapsułami do spania. Hostel znajduje się obok dworca kolejowego Sofia Centralna i dworca autobusowego Sofia.
 
Każda kapsuła posiada oświetlenie punktowe, gniazdko elektryczne oraz grubą zasłonę dźwiękochłonną. Kapsuły znajdują się po dwie lub cztery w pokoju, a dla każdego gościa przewidziana jest mała garderoba. Dostęp do pokoju zabezpieczony jest elektronicznym zamkiem.
 
Jak informuje kierownik i architekt Green Cube Rumen Parwanow hostel jest już prawie gotowy na przyjęcie pierwszych gości. Można już dokonywać rezerwacji. Pozostały do zrobienia drobiazgi, detale wykończeniowe.
 
„Projekt jest nietypowy. Nie mogę powiedzieć, że pomysł narodził się nagle, raczej jako kontynuacja naszego drugiego hotelu. Ale tutaj oferujemy znacznie bardziej budżetową usługę” - wyjaśnia architekt Parwanow.

Niskobudżetowy hostel

Hostel ma 99 kapsuł i oferuje przystępną cenę. Posiada oddzielne łazienki dla mężczyzn i kobiet, a także wspólne przestrzenie wewnętrzne i kawiarniany taras.
 
Jest pokój z pralką, przechowalnia bagażu, kuchnia, jadalnia i wygodny salon.
Indywidualne kapsuły są doskonałą alternatywą dla pokoi wieloosobowych, które oferują inne hostele. Znajdziemy tu nieco prywatności, a do tego przystępne ceny.
 
Twórcy hostelu mają nadzieję przyciągnąć dzięki takiemu rozwiązaniu i lokalizacji wielu turystów szukających niższych cen w stolicy, a zwłaszcza grupy turystyczne i wycieczki szkolne.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz