Bełogradczyckie Skały - Balonowa Fiesta

Balonowa fiesta zamieni Bełogradczyckie Skały w bułgarską Kapadocję

Pierwsza fiesta balonowa w Bułgarii odbędzie się nad skałami Belogradczika. Impreza zaplanowana jest na 18-22 września i będzie w niej uczestniczyć kilkanaście balonów z załogami z Bułgarii, Rumunii i Polski.

„Bełogradczyckie Skały nie ustępują w niczym Kapadocji, która jest znana jako jedno z najpopularniejszych celów lotu balonem nad niezwykłym obszarem” – powiedział Stefanow, z Centrum Przygód w Bełogradcziku, będącym organizatorem imprezy.

Loty balonem są uzależnione od warunków pogodowych i odbywają się wcześnie rano i po południu przed zachodem słońca. Podczas pięciu dni fiesty planowane są zaplanowane dwie sesje bezpłatnych lotów, a także panoramiczne wejścia na Bełogradczyckie Skały każdego wieczoru przy dogodnych warunkach.

Każdy balon może pomieścić średnio około 4 pasażerów, w zależności od wielkości balonu i warunków pogodowych w dniu lotu.

W ciągu pierwszych 4 dni festiwalu loty będą realizowane nad Bełogradczikiem i nad Bełogradczyckimi Skałami, a ostatniego dnia - 22 września 2021 r. – nad rejonem Widin - poinformowali organizatorzy.

Istnieje możliwość zarezerwowania i zakupienia lotu balonem.

Jeśli warunki pogodowe będą nieodpowiednie lub Twój opłacony lot nie odbędzie się z innych powodów, będziesz mógł go przełożyć na inny dzień festiwalu, pod warunkiem, że będą miejsca i otrzymasz potwierdzenie z Centrum Przygód – Belogradczik, zrealizować go w ciągu 12 miesięcy od fiesty lub zażądać zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Dzieci do lat 6 ze względów bezpieczeństwa nie mogą brać udziału w bezpłatnym locie balonem, a także w panoramicznym podejściu na skały.

Dzieci mogą odwiedzać teren festiwalu tylko w towarzystwie rodziców lub opiekunów prawnych, ponieważ głośne dźwięki i płomienie wytwarzane przez palniki balonów mogą je przestraszyć i wywołać panikę – informują organizatorzy.
.
Balonowa fiesta jest organizowana przez Centrum Przygód Bełogradczik przy Stowarzyszeniu Regionalne Partnerstwo na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju - Widin.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Fundacji Ameryka dla Bułgarii w ramach projektu Balonowa Fiesta – Bełogradczik.

Będzie to niezwykłe przeżycie pod każdym względem – niesamowite widoki i ekscytująca przygoda!


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz