Winne i winogronowe terapie

W kurorcie Św. Konstantyn i Helena od 26 sierpnia do 2 września trwają święta leczenia winogronami, winem i zabiegów SPA produktami z winogron.

Lecznicze właściwości winogron

Już piąty rok z rzędu, najstarszy bułgarski kurort nadmorski oferuje swoim gościom udział w wydarzeniu, które ma na celu promowanie leczniczych właściwości winogron i wina dla zdrowia i urody.
 
W czasie festiwalu, który odbywa się w różnych miejscach w kurorcie, można skosztować win z butikowych winiarni z regionu Warny, wygrać w loterii zabiegi Wine Beauty, poznać ciekawostki z historii uzdrowiska.
 
To doskonała okazja, aby skorzystać z różnorodnych winogronowych terapii leczniczych i SPA. Do terapii wykorzystywane są ekologiczne produkty z winogron i autentyczne receptury. Zabiegi i kąpiele winne w połączeniu z regenerującymi właściwościami termalnej wody mineralnej w uzdrowisku pomagają na problemy z układem sercowo-naczyniowym, układem mięśniowo-szkieletowym, funkcjonalnym układem nerwowym oraz wzmacniają ogólnie organizm.
 
Specjaliści medycyny fizykalnej i rehabilitacyjnej zalecają wykonywanie zabiegów pod koniec sezonu letniego. Kąpiele z ekstraktami z winogron, nawilżające terapie na twarz i ciało, masaże z efektem peelingującym przygotowują organizm na większą odporność na infekcje w okresie jesienno-zimowym, poprawiają przemianę materii, działają antyoksydacyjnie, ujędrniają ciało i nadają skórze promienny wygląd.

Dlaczego w Świętym Konstantynie i Helenie?

Bo właśnie tutaj w przeszłości otwarto pierwszą w naszym kraju stację leczenia winogronami, gdzie turyści łączyli zdrowy klimat morski z leczniczym działaniem produktów winogronowych, a dziś oferowane są autentyczne i nowe programy połączone z leczniczą wodą mineralną.

Cel święta

Winogronowe święta mają przypomnieć o tradycji, pokazać korzyści z winogronowych i winnych zabiegów i promować je, a przy okazji są miłą atrakcją, gdyż towarzyszą im także występy artystyczne, folklorystyczne.

Przed nami jeszcze

  • 1 września 17.00 – Aquahouse Thermal & Beach, strefa wodna degustacje win, loteria z zabiegami SPA,
  • 2 września 19:00 – Hotel Primorski, scena z wieżą zegarową w CH Primorski degustacje win, loteria z zabiegami spa program folklorystyczny, z udziałem UM Warna.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz