Bułgaria - biedny kraj, ale niezwykle bogaty!

Brigitte Chernota, którą pamiętamy jako surową damę z Europy, oceniającą gotowość Bułgarii do członkostwa w UE, chce teraz pokazać Europejczykom, że Bułgaria bardzo różni się od określenia „najbiedniejszy kraj w UE”.

Znalazła sojuszników w osobach międzynarodowych konsultantów marketingowych Barbary Page Roberts i Micka Coopera.
„Czasami, kiedy czytam brytyjską prasę, złoszczę się na to, co pisze się o Bułgarii. Dlatego zebrałam ludzi – nie polityków, z dobrymi zawodami, aby przedstawić Bułgarię taką, jaka jest naprawdę” – powiedziała Brigitte Chernota.

Barbara Page Roberts opowiada o Bułgarii tak, jak ją widzi. Brytyjka jest również autorką strony internetowej, która prezentuje to, co najlepsze w naszym kraju.

„Mówią, że Bułgaria jest najbiedniejszym krajem w UE, cóż – niech tak będzie. Jednak kiedy widzisz przyrodę, klasztory, wybrzeże Morza Czarnego, góry – od razu mówisz coś zupełnie innego – to jest najbogatszy kraj. To właśnie trzeba pokazać” – mówi nasza orędowniczka.

Według Barbary Page, Bułgaria powinna pokazywać wielkie nazwiska, wielkich sportowców, takich jak Stefka Kostadinova i Dimityr Berbatow, wpływowe kobiety, takie jak Irina Bokowa i Kristalina Georgiewa. To oni powinni być ambasadorami naszego kraju.
Zdaniem Micka Coopera Bułgaria powinna opowiadać o swoim wyjątkowym dziedzictwie kulturowym i historycznym i tym przyciągać do siebie.

„Bułgaria ma coś, czym może tę uwagę przyciągnąć, jestem o tym przekonany. Czy zawsze ma świadomość, że siedzi na złocie – nie jestem pewien” – powiedział nasz ambasador w Belgii Weselin Wyłkanow.

„To jest coś, z czego Bułgaria powinna być dumna. Jej historia, kultura i ludzie, którzy osiągnęli coś w imieniu Bułgarii” – dodał Borisław Dimitrow-Bobo.

A Ty? Jak postrzegasz Bułgarię? Wyraź swoje zdanie. Nie będziemy komentować, oceniać, chcielibyśmy tylko poznać Twoją opinię.


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz