Choinki Talentów

Piąty rok z rzędu Choinki Talentów spełniają marzenia dzięki swojej szlachetnej misji. Te niezwykłe świąteczne drzewka upiększają bułgarską stolicę Sofię, wspierają talenty i przedłużają życie nowego Lasu Talentów!

Choinki przy katedrze Aleksandra Newskiego

Akcja charytatywna prowadzona jest przy oficjalnym partnerstwie Proplants i Urzędu Miejskiego w Sofii. Po raz pierwszy w tym roku choinki znajdują się wzdłuż deptaka prowadzącego do Katedry Patriarchalnej Św. Aleksandra Newskiego, a nie przed NDK, jak to miało miejsce przez ostatnie cztery lata.
 
Zmiana lokalizacji to wspaniały pomysł. Świąteczne drzewka Talentów stanowią wspaniały akcent na tle pięknie oświetlonej Katedry Patriarchalnej.

Akcja charytatywna

Choinki Talentów to być może najpiękniejsza świąteczna akcja charytatywna w Bułgarii. Odbywa się ona z inicjatywy fundacji Stojana Kambarewa, która wspiera nie tylko swoich laureatów i talenty, ale także uzdolnione dzieci z potrzebujących rodzin wielodzietnych.
 
Jej sukcesy w ciągu ostatnich czterech lat są imponujące. Każdy może przekazać darowiznę, kupując własną żywą, bajecznie udekorowaną choinkę z firmowym napisem i życzeniami świątecznymi.
 
Dzięki wielkiemu sercu darczyńców wiosną Fundacja Stojana Kambarewa (www.kambarev.org) mogła wesprzeć 15 wielodzietnych rodzin potrzebujących pomocy i ich uzdolnione dzieci, które otrzymały jednoroczne stypendia artystyczne.
 
Wiadomo już, że w tym roku uda się uszczęśliwić 18 rodzin! Środki zostaną przeznaczone także na główny cel fundacji, czyli wspieranie laureatów i odkryte talenty, którzy ponownie otrzymają 15 jednorocznych stypendiów.
 
Fundacja przygotowała 37 wspaniałych, żywych Choinek Talentów, ponad 7400 zabawek świątecznych, 500 metrów girland i prawie kilometr dekoracji świetlnej z ponad 1000 światełek!
 
Ze względu na niespodziewaną śnieżycę, która nawiedziła Sofię, na przygotowanie wszystkiego organizatorzy mieli tylko 5 dni i 15-osobowy zespół pracujący całą dobę, aby zdążyć zrealizować zadanie. Dla porównania, w Białym Domu jest 98 choinek, ale dekorowało je ponad 300 osób. To co odróżnia Choinki Talentów, to fakt, że każda z nich jest inna i niepowtarzalna, ponieważ niesie ze sobą tożsamość swojego darczyńcy.
 
Nie będziemy wymieniać wszystkich sponsorów bo jest ich naprawdę dużo. Są to zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Część z nich oprócz zakupu choinek, przygotowała dla podopiecznych Fundacji również prezenty i niespodzianki, a są i tacy co organizują Bal Charytatywny, z którego zebrane środki zasilą budżet Fundacji.
 
Akcja charytatywna Choinki Talentów trwa do końca grudnia. Każdy może wziąć w niej udział poprzez darowiznę, produkty, prezenty lub vouchery.
 
Jeżeli wybierasz się do Sofii (loty bezpośrednie z Warszawy i Wrocławia), to zobacz te niezwykłe choinki, które spełniają marzenia!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz