Doniesienia z pierwszej ręki

Do Złotych Piasków przyjechała pierwsza polska grupa autokarowa! Sezon turystyczny został rozpoczęty!

Ponieważ wciąż jeszcze jest sporo niepewności i wielu się waha czy jechać, czy nie będzie problemów na granicach, przekazujemy informacje z pierwszej ręki jak wyglądała podróż pierwszej grupy autokarowej w tym sezonie z Polski do Złotych Piasków, które są bardzo uspakajające i pozytywne!

Wszyscy pasażerowie mieli albo świadectwo szczepień potwierdzające przyjęciu dwóch dawek szczepionki lub jednej w przypadku Janssen na nie mniej niż 14 dni przed przyjazdem do Bułgarii lub negatywny test antygenowy wykonany w Polsce na 48 godzin przed wjazdem do Bułgarii.

Ponieważ według wstępnych informacji istniało prawdopodobieństwo, że do tranzytu przez Rumunię nie wystarczy test antygenowy, grupa przyjechała przez Serbię. Po drodze nie było żadnych, nawet najmniejszych problemów z tranzytem przez Słowację, Węgry i Serbię.

Po wjeździe do Bułgarii bułgarskie władze sanitarne sprawdziły zaświadczenia o szczepieniach i zaświadczenia o negatywnym teście antygenowym i grupa wjechała do kraju bez żadnych problemów!

Bułgarski lekarz na granicy stwierdził, że to pierwsza polska grupa, która wjechała do Bułgarii w tym sezonie przez Serbię. A więc z tej strony na pewno pierwsza!

Grupa w obie strony korzysta z noclegów tranzytowych w Sofii. Przed wyjazdem do Polski osoby niezaszczepione wykonają w Złotych Piaskach test antygenowy, aby bez problemu przejechać przez Serbię, Węgry i Słowację i wrócić do Polski.

Początkowo Bułgaria ogłosiła listę 16 testów antygenowych, które są ważne przy wjeździe do kraju. Od 27 maja lista ta została rozszerzona i obecnie obejmuje już 35 testów.

W załączeniu podajemy aktualny wykaz akceptowanych w Bułgarii szczepionek i testów.

Jak widać nie ma problemów z przyjazdem! Zapraszamy!


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz