Nareszcie także do Warny

Na sezon letni 2023 tanie linie lotnicze Ryanair postanowiły uruchomić regularne loty z Katowic do Warny!

Samolotem z Katowic do Warny

Loty będą realizowane trzy razy w tygodniu od 4 czerwca do 28 września, w niedziele, środy i czwartki. Na razie ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 58 - 68 euro z bagażem podręcznym.
 
To cudowna wiadomość dla wszystkich, którzy pragną spędzić wakacje w bułgarskich kurortach w rejonie Warny czyli na północ od Warny w Złotych Piaskach, Świętym Konstantynie, Kranewie, Albenie, Bałcziku, Kawarnie lub na południe - w Białej i Obzorze.
 
Do tego czasu do Warny latały tylko czartery, a jak wiadomo ciężko jest kupić indywidualny bilet lotniczy na czartery. Zupełnie inaczej sytuacja
wygląda w przypadku lotów rejsowych.

Dokąd autobusem z lotniska w Warnie

Lotnisko w Warnie jest dobrze skomunikowane z miastem. Z lotniska można też dojechać bezpośrednio do Świętego Konstantyna i Złotych Piasków (autobus nr 409).
 
Autobusy w sezonie kursują praktycznie od wczesnego rana do późnych godzin wieczornych, prawie co 20 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 1,60 lewa czyli ok. 0,85 Euro (cena 2022 r.). Jednak uwaga! Bilet należy kupić także na walizkę.
 
Ponieważ nie wszystkie biletomaty akceptują płatność zagranicznymi kartami bankowymi, warto mieć gotówkę na zakup biletu. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w niewielką ilość lewa w Polsce lub wymienić niewielką kwotę Euro na lotnisku w Warnie.
 
Pamiętajmy jednak, że na lotnisku kurs wymiany jest bardzo niekorzystny, a więc wymieniamy tam tylko tyle, ile jest nam niezbędne.
 
Do Kranewa, Albeny, Bałcziku i Kawarny jedziemy z przesiadką. Z lotniska autobusem nr 409 do dworca autobusowego w Warnie (awtogara), a stamtąd dokąd potrzebujemy. Autobusy do tych kurortów kursują kilka razy dziennie.

Do Warny z lotniska w Burgas

Jeśli Katowice nie są dla Ciebie dogodnym lotniskiem, możesz dostać się do kurortów w rejonie Warny z innych polskich lotnisk przez Burgas. W ciągu dnia kursuje stamtąd międzymiastowa linia autobusowa do dworca autobusowego w Warnie, ale tylko w ciągu dnia, od godz. 8.00 do 18.00.
 
Będzie też kilka przesiadek. Najpierw autobusem miejskim trzeba dojechać na dworzec autobusowy w centrum Burgas, stamtąd autobusem do Warny i tam przesiąść się do autobusu do Złotych Piasków, Albeny itp.
 
Koszt przejazdu w 1 stronę to ok. 30 lewa czyli 16 Euro (cena 2022 r.).
Tym autobusem dojedziesz też do Nesebyru, Słonecznego Brzegu, Obzoru i Białej.
 
Miejmy nadzieję, że w ślady Ryanaira pójdą i inne linie lotnicze i siatka połączeń z polskich lotnisk do Warny, będzie nie gorsza niż ta funkcjonująca od lat do Burgas.
 
fot. Warna PejzażeAutor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz