Polskie miejsca w Bułgarii

W programie imprezy

Fajną niespodziankę zafundowała nam grupa z parafii pw. Św. Wojciecha w Cieszanowie. Grupa odwiedziła symboliczne mauzoleum polskiego króla Władysława III Jagiełło – zwanego Warneńczykiem znajdujące się koło Warny i tutaj polscy księżą prowadzący grupę odprawili mszę świętą ku pamięci Polaków, Węgrów, Wołochów (mieszkańcy obszaru między Dunajem a Karpatami, których potomkami mówi się, że są polscy górale), Ukraińców, Czechów i wszystkich, którzy polegli tu za wolność Bułgarii.
 
Podczas wakacji w Złotych Piaskach grupa odwiedziła także klasztor skalny Aładżę Monastyr, starożytny Nesebyr wpisany na listę UNESCO, a podczas rejsu jachtem po Zatoce Warneńskiej podziwiała wspaniałą panoramę miasta Warna od strony morza.

Poznaj polskie ślady w Europie

Pomnik-mauzoleum Władysława III Warneńczyka w Warnie, obok pomnik Adama Mickiewicza w Burgas i historycznego zespołu architektoniczno-urbanistycznego miasta Widin jest jednym z trzech miejsc przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki w Polsce „Poznaj polskie ślady w Europie”.

4 sierpnia

A my korzystając z okazji zapraszamy wszystkich 4 sierpnia br. o godz. 10.30 na II Letnie Spotkanie u Warneńczyka, które odbędzie się w Parku-mauzoleum Władysława Warneńczyka w Warnie. Do zobaczenia!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz