Czengene Skele i jej malownicze kanały

Gmina Burgas rozpoczęła już budowę nowej przystani i kompleksu etnograficznego w bezpośrednim sąsiedztwie wioski rybackiej Czengene Skele, Będzie można tam dopłynąć łodzią.

Można się spodziewać, że w przyszłym roku miejsce to stanie się nową atrakcją turystyczną. Niezwykle malownicze są kanały, po których pływają łodzie, z domami rybaków po obu stronach. Bez wątpienia goście z Burgas i okolicznych kurortów będą chcieli przyjechać tutaj i je zobaczyć.

Dlatego w rozmowach rybaków z burmistrzem Dimitarem Nikołowem zrodził się pomysł odświeżenia elewacji budynków wzdłuż kanałów, tak aby wieś nabrała klimatu zbliżonego do śródziemnomorskiego miasteczka. Na zdjęciu jeden z modeli do naśladowania - wyspa Burano na lagunie weneckiej.

Malowanie już się rozpoczęło. Zaangażowali się w to lokalni rybacy, urzędnicy gminni i wolontariusze. Dostarczono pierwsze ilości farby i niezbędne narzędzia. Główny architekt gminy Emil Burulianow wybrał ciepłe kolory, aby odpowiadały tym, które gdzieniegdzie już stosowano.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku Czengene Skele stanie się wyjątkowym miejscem, gdzie warto będzie się udać, aby pospacerować, zjeść świeżą rybkę czy też zrobić piękne zdjęcia.

Przypominamy, że znajdzie się tam wielofunkcyjna sala, żeglarska klubo-kawiarnia, pokazowe domy z warsztatami dla dzieci, przestrzeń parkowa z miejscem na piknik i placem zabaw, promenada nadmorska, plac z amfiteatrem na kameralne koncerty plenerowe, a także nowa przystań.

Z przyjemnością pokażemy Wam miejsce po zakończeniu prac!


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz