Aleja Miłości

Burgas ma jeszcze jedno romantyczne miejsce. Teraz miasto ma swoją „Aleję Miłości”. Znajduje się ona przy ulicy Battenberg. Alejka porośnięta pnącą roślinnością na metalowej konstrukcji prowadzi wprost do starych schodów na Plażę Centralną.
 
Zainstalowano też światełka, które nocą pięknie oświetlają zielony tunel.

Sieć Zmysłów

„Aleja Miłości” to inicjatywa projektu „BulevArt – Sieć Zmysłów”, który łączy gminę Burgas, lokalny biznes i kreatywne społeczności w mieście.
 
Zespół już przygotowuje nowe ciekawe instalacje artystyczne do dekoracji bulwaru Bogoridi na sezon wiosenno-letni.

Śluby w Neseberze

Z kolei Neseber, z okazji Walentynek podał ciekawą statystykę. W ubiegłym roku w mieście UNESCO zawarto łącznie 156 małżeństw. Były wśród nich małżeństwa międzynarodowe: między Bułgarką i Szwajcarem, Bułgarem i Amerykanką, Niemcem i Bułgarką, Portugalczykiem i Bułgarką, Hindusem i Bułgarką.
 
Swoją miłość przypieczętowały podpisem w Neseberze także cudzoziemskie pary z Wielkiej Brytanii, Izraela i Ukrainy, a także niemiecko-rosyjska i bośniacko-libańska para.
 
Najstarsza para, która ślubowała sobie wierność w 2022 roku w Neseberze to 73-letni Bułgar i 78-letnia Rosjanka. Małżeństwo z największą różnicą wieku to 52-letni Bułgar i 20-letnia Ukrainka.
 
Miłość nie zna wieku, a Neseber to cudowna sceneria do ślubów!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz