Meandry na rzece Arda - jeszcze piękniejsze widoki

W Rodopach pojawiło się nowe wspaniałe miejsce do robienia zdjęć. Widok po prostu zapiera dech w piersiach.

Meandry na rzece Arda

Od lat meandry na rzece Arda, na zalewie Kyrdżali, u ujścia rzeki Borowicy (Borovitsa) w pobliżu wioski Ribarcy (Ribartsi) w gminie Ardino, były ulubionym miejscem fotografów i turystów. Nic dziwnego, bo to miejsce wyjątkowe.
 
Gdy przed laty ujrzałam je po raz pierwszy, pomyślałam, że to kawałek raju. Byłam oczarowana i to niezwykłe uczucie zauroczenia towarzyszy mi za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam.

Nowe inwestycje

Tym bardziej cieszy fakt, że 16 listopada została otwarta tutaj platforma widokowa, której po prostu brakowało. Aby zrobić dobre zdjęcia, wielu schodziło po stromych klifach narażając się na upadek i niebezpieczeństwo.
 
Nowy taras widokowy wznosi się nad meandrami, naprzeciw skał gdzie znajduje się twierdza Patmos, a spoglądając w górę widać szczyt Bezdiwen (Bezdiven). Ma 9 m długości i może pomieścić do 100 osób. W ten sposób Rodopy zyskały jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych.
 
Ma to niezwykle ważne znaczenie nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo przyjezdnych, ale i z punktu widzenia rozwoju turystyki w gminie. Meandry na zalewie Kyrdżali wraz z Diabelskim Mostem, Orłową Skalą i Muzeum Tytoniu należą bowiem do priorytetowych atrakcji turystycznych gminy Ardino.
 
Przy okazji nowej inwestycji, jest szansa również na remont dróg w okolicy. Częścią programu rozwoju turystyki gminy jest także montaż dodatkowych znaków informacyjnych dot. obiektów turystycznych. W ramach nowego mandatu władze gminy pragną zbudować także kolejkę linową z wioski Star Czitak (Star Chitak) do twierdzy Patmos oraz przeprowadzić badania archeologiczne, które mają przedstawić możliwości renowacji i konserwacji twierdzy.
 
Pierwszy krok w dobrym kierunku już zrobiono!
Zapraszamy do gminy Ardino!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz