Srebro Traków w Muzeum Historycznym w Burgas

Zobacz „Srebro Traków” w Muzeum Historycznym w Burgas.

Jeśli wybrałeś na wakacje Słoneczny Brzeg, Rawdę, Pomorie, Sozopol lub inny kurort w okolicy, możesz urozmaicić swój pobyt, odwiedzając wystawę „Srebro Traków” w Muzeum Historycznym w Burgas.

Wystawa „Srebro Traków” obejmuje ponad 70 eksponatów, które ilustrują znaczenie przedmiotów z metali szlachetnych w życiu trackiego społeczeństwa, a w szczególności jego elity.

Na wystawie można zobaczyć naczynia do picia takie jak kyliks, kantaros, fiolki, miski, części uprzęży końskiej, biżuterię - broszki, bransoletki, naszyjniki. Przedmioty te pochodzą z V - I wieku p.n.e. i są częścią skarbów z Radiuwene Brezowo, Sindel, Warbica i innych.

Cywilizacja tracka jest starsza niż grecka. W wielu miejscach w Bułgarii znaleziono wspaniałe trackie złote i srebrne skarby, a ok. 150 km na zachód od Burgas znajduje się słynna Dolina Królów Trackich.

W Bułgarii odnajdziesz wiele miejsc i śladów dawnej cywilizacji, cywilizacji trackiej, zapomnianej potęgi starożytnej Europy, przed którą drżały państwa antycznego świata.

Wystawę „Srebro Traków” można oglądać w Burgas do 30 października br.


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz