Bułgaria - preferowany cel podróży

Europejskie Stowarzyszenie Agentów i Operatorów Turystycznych (ECTAA) oraz Ministerstwo Turystyki Bułgarii będą wspólnie promować Bułgarię jako wyjątkowy cel podróży wśród członków ECTAA oraz na szeroko rozumianym rynku turystycznym.
 
Współpraca realizowana jest w ramach programu „Preferowana Destynacja ECTAA 2024”.

Podpisanie umowy

9 stycznia Europejskie Stowarzyszenie Agentów i Operatorów Turystycznych ЕСТАА (The European Travel Agents and Tour Operators Association) oraz Ministerstwo Turystyki Bułgarii podpisały umowę o współpracy. W ramach realizacji umowy, w 2024 roku ponad 80 000 europejskich touroperatorów będzie mogło dowiedzieć się więcej o Bułgarii, o jej dziedzictwie naturalnym i kulturowo-historycznym i dzięki temu będzie mogło zachęcić swoich klientów do wyjazdu do Bułgarii.
 
Dokument podpisali Minister Turystyki Zaritsa Dinkova oraz Sekretarz Generalny ESTAA Eric Drezin w obecności Dimitriny Goranovej - Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Bułgarskich Organizatorów Turystyki i Biur Podróży (ABTTA).
 
Do końca stycznia zostanie ustalony kalendarz wydarzeń na rok 2024, który zostanie opracowany przy udziale ABTTA.

Cel

Celem tej pierwszej w swoim rodzaju wspólnej kampanii jest promocja Bułgarii jako wyjątkowego kierunku turystycznego wśród członków ECTAA i nie tylko. Oprócz europejskich touroperatorów, Bułgaria będzie reklamowana także podczas wydarzeń zagranicznych, w których weźmie udział ESTAA – w USA, Kanadzie i Ameryce Południowej. Po raz pierwszy Bułgaria będzie reklamowana w sektorze B2B.
 
W nadchodzących miesiącach ECTAA stanie się prawdziwym partnerem w programie promocji podróży do Bułgarii i ułatwi dostęp do rynku turystycznego w Bułgarii europejskim biurom podróży, organizatorom wycieczek i innym partnerom. Ministerstwo Turystyki, ABTTA i ECTAA będą pracować ramię w ramię, by pokazać, w jaki sposób Bułgaria może stać się jednym z najbardziej ekscytujących kierunków w Europie.

Program

W ramach programu „Preferowana destynacja” planowane są informacyjne spotkania online przy okrągłym stole, których celem jest promocja Bułgarii jako kierunku podróży wśród touroperatorów na różnych rynkach. Podczas tych wydarzeń uwaga zostanie zwrócona na ukryte skarby i charakterystyczne cechy Bułgarii, a biura podróży i organizatorzy wycieczek otrzymają cenne informacje umożliwiające skuteczną promocję Bułgarii wśród swoich klientów.
 
Najważniejszym wydarzeniem zaplanowanym w ramach współpracy będzie walne zgromadzenie ECTAA w Sofii w październiku 2024 roku. Spotkanie to zgromadzi liderów, kadrę kierowniczą firm i ekspertów branży turystycznej z całej Europy i stanie się ważną platformą do zaprezentowania Bułgarii i opracowania strategii rozwoju.
 
Planowane są także inicjatywy w mediach społecznościowych, których celem jest zaprezentowanie Bułgarii jako atrakcyjnego kierunku podróży, szczególnie dla osób poszukujących autentycznej, nieskażonej przyrody i zrównoważonego podróżowania.

Zrównoważona turystyka

Branża turystyczna wkracza w nową erę, traktując zrównoważony rozwój jako swój najwyższy priorytet poprzez ochronę przyrody, poszanowanie lokalnych społeczności i tradycji. Zmiana ta stanowi dla Bułgarii szansę na zmianę pozycji i zajęcie wiodącego miejsca wśród zrównoważonych kierunków podróży w Europie. Dlatego ECTAA i Ministerstwo Turystyki Bułgarii jednoczą się wokół wspólnej misji wspierania zrównoważonej i odpowiedzialnej turystyki, jednocześnie zachęcając do odkrywania nowych horyzontów.
 
Inicjatywa ma na celu przekazanie w ręce ministerstwa dodatkowego narzędzia do promocji Bułgarii w obszarze kontaktów B2B. Celem projektu jest pomoc lokalnym organizatorom wycieczek i destynacjom znaleźć swoich kontrahentów na tradycyjnych i nowych rynkach, takich jak Niemcy, Europa Północna, Wielka Brytania, aby zapewnić im dodatkowy kanał do prowadzenia swojej działalności.
 
„Cieszymy się, że jako ECTAA, wraz z ABTTA, która jest naszym członkiem, możemy pomóc Bułgarii dotrzeć do agentów turystycznych i touroperatorów. Jesteśmy przekonani, że Bułgaria może stać się jednym z najbardziej konkurencyjnych krajów na europejskim rynku turystycznym, a wczasowicze będą cieszyć się zupełnie nowymi doświadczeniami w tym kraju” – powiedział Eric Drésin, sekretarz generalny ECTAA.Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz