Katamaranem z Warny do Bełosławia

Jak przystało na morską stolicę Bułgarii, od 25 maja można skorzystać z pięknej atrakcji morskiej i udać się katamaranem z portu w Warnie przez Jezioro Warneńskie do Bełosławia (Beloslav).

Trasa rejsu

Trasa przebiega pod mostem Asparuchowa i biegnie około 30 kilometrów na zachód do Bełosławia. Podczas rejsu będziesz mógł podziwiać piękną panoramę Warny, zielone wzgórza wzdłuż południowego brzegu Jeziora Warneńskiego, a potem industrialne oblicze Bułgarii. Zobaczysz na horyzoncie budynki olbrzymich przedsiębiorstw przemysłowych w Dewni (Devnya) i imponujący las dźwigów w porcie Warna Zachód.

Co warto ziwedzić

A w Bełosławiu będziesz mógł odwiedzić okręt podwodny Sława - ostatni okręt podwodny bułgarskiej marynarki wojennej, przekształcony w muzeum. To niezwykle ciekawe doświadczenie! A tuż obok, na brzegu Jeziora Warnenskiego, w miejscu, gdzie w 1893 roku otwarto pierwszą hutę szkła w Bułgarii, znajduje się Muzeum Szkła, które również warto zobaczyć, a przy okazji kupić sobie piękną szklaną pamiątkę, bizuterią czy wazon.
 
Daj się porwać przygodzie, poczuj wiatr we włosach, podziwiaj widoki z tarasu katamaranu, napij się kawy lub czegoś dla ochłody, zapraszają organizatorzy!
 
Dodatkowe informacje i rezerwacje bezpośrednio u organizatora: +359 887 379 837
Bilet w dwie strony: 40 lewa, dzieci 7-12 lat 30 lewa.
 
 
 
 
 
 
 Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz