Ruse - bezpłatne wycieczki po mieście

4 maja, po raz dziewiąty z rzędu wystartują w Ruse bezpłatne piesze wycieczki - Ruse Summer Free Tour. Propozycja adresowana jest zarówno dla mieszkańców miasta, gości bułgarskich, jak i dla zagranicznych turystów. Będą to wycieczki po głównych zabytkach w centralnej części Ruse.
 
Miasto z pewnością zachwyci każdego i oczaruje. Wszak nie bez powodu nazywane jest Małym Wiedniem czy też Miastem 100 Pierwszych Rzeczy w Bułgarii.

Ruse Summer Free Tour

Wycieczki będą odbywać się w każdą sobotę od maja do września włącznie. Początek o godzinie 18:00 pod Pomnikiem Wolności. W rolę przewodników wcielą się zarówno profesjonaliści, jak i miejscowi pasjonaci, lokalni mieszkańcy, którzy posiadają ogromną wiedzę na temat zabytków i nie tylko pokażą ciekawe miejsca, ale i opowiedzą ciekawe historie i legendy.
 
Za inicjatywą wolontariuszy Ruse Summer Free Tour stoi organizacja pozarządowa KulturTour Ruse. Bierze w niej udział grupa mieszkańców Ruse, którzy, jak sami mówią, poświęcają czas i wkładają wysiłek, ponieważ kochają Ruse.
 
Celem inicjatywy jest pomóc Ruse rozwinąć swój potencjał turystyczny, a pośrednio poprawić sytuację ekonomiczną jego mieszkańców.
 
W 2018 roku Ruse Summer Free Tour otrzymało nagrodę za najbardziej oryginalne wydarzenie związane z turystyką gminy Ruse.
 
Ruse ma dla Ciebie mnóstwo miłych niespodzianek, więc po prostu przyjedź i wykorzystaj jak najlepiej swój czas w tym pięknym naddunajskim mieście!
 
fot. Rosen Petrow
 
 
 
 
 
 Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz