Jazz w Burgas

Lipiec już w pełni, a wraz z nim na dobre zagościł w Burgas duch lata!

Ten weekend Burgas jest pełne kultury! Jazz, kino, imprezy na plaży – to tylko niektóre z niespodzianek, które czekają na mieszkańców i gości miasta.

Od piątku do niedzieli na scenach na burgaskich plażach gościć będzie wielu wykonawców i DJ-ów, którzy zaspokoją życzenia wszystkich fanów muzyki, a wyspa św. Anastazji przywita piosenkarkę o aksamitnym głosie – Bełosławę. Na scenę HashtagPavillion prosto z Warny przybędą giganci bułgarskiej komedii Tuturutka!

16 lipca rozpoczyna się tradycyjny festiwal dla wszystkich melomanów „Jazz w Burgas”. Na dziedzińcu Centrum Wystawienniczego Flora w piątek i w sobotę wieczorem (od 20.00) wystąpią m.in: Mike Sachs, Desi & The Shiny Stockings, Octet „Plovdiv”, Funky Miracle i inni.

16.07 o godz. 21.15 odbędzie się również otwarcie VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego BIFF.Festiwal rozpocznie projekcja belgijskiego filmu „All-In” na otwartej scenie „Ślimak” (Ohliuva). Filmy będą wyświetlane na pięciu miejscach - letnia scena „Ślimak”, Centrum Kultury Morskie Kasyno, Galeria Georgi Baew, Dom Kultury Petrochemii oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Burgas.

W tym roku filmy są niezwykle jakościowe i prezentują najnowsze trendy w światowym kinie. Wśród wyświetlanych filmów będzie m.in. jeden z filmów nominowanych do Oscara. Na festiwalu zostaną zaprezentowane również filmy stworzone przez filmowców z Burgas, co ma na celu wsparcie lokalnej społeczności filmowej.

W ten weekend w Burgas jest też sporo imprez sportowych.

Przybywajcie! Będzie się działo! 


Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz