Kulinarne Dziedzictwo Tracji

W dniach 1-2 września w Iwajłowgradzie odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja festiwalu „Kulinarne dziedzictwo Tracji”.

Program

Promowane będą tradycyjne potrawy, wyroby i rzemiosło. Będą pokazy kulinarne i rzemieślnicze. Będzie można zobaczyć jak wyrabia się mydło, masło orzechowe, a także cukierki z naturalnych produktów.
 
Będzie lutenica z papryki kurtowska kapia – bardzo popularnej i lubianej w Bułgarii, charakteryzującej się ciemnoczerwoną barwą i doskonałymi walorami smakowymi, piwo rzemieślnicze, ciasta, różnego rodzaju banice, bakławy, placki, owoce i warzywa, a także miód, tahini, zioła oraz wino i rakija od lokalnych producentów.
 
Będą prezentowane tradycyjne zwyczaje, a także pieśni i tańce ludowe w wykonaniu wykonawców regionalnych i grup przyjezdnych.
 
Autorka Diljana Kurdowa zaprezentuje książkę „Refleksje nad bułgarskim strojem kobiecym”. Szefowie kuchni Juri Welew i Nikolaj Iliew zaskoczą kulinarnymi pysznościami, a goście z Francji, Grecji i Turcji zaprezentują dania tradycyjne dla swoich krajów.
 
Dla dzieci i nie tylko będzie specjalny program rozrywkowy z artystami cyrkowymi oraz wiele innych niespodzianek.
 
Będą występy zespołu Bulgare, grupy Akaga oraz innych lubianych bułgarskich wykonawców.

Festiwal smaku, emocji i magii

„Kulinarne dziedzictwo Tracji” to festiwal smaku, emocji i magii, który niesie w sobie każdy element tradycyjnej uczty i rękodzieła. Tutaj piękno i historia przeplatają się z aromatycznymi tradycjami i umiejętnościami rzemieślniczymi.
 
Festiwal podbije serca i urzeknie smakiem!Autor: Przyblizamybulgarie
Napisz komentarz